Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Honnan származik az az oltásho...

Honnan származik az az oltáshoz való "beleegyező nyilatkozat" ami kering a neten? Honnan jön a "gyártó semmilyen felelősséget nem vállal" rész?

Figyelt kérdés

Kering a neten egy fotó, amin - a feltöltő állítása szerint - az a papír van amit a covid oltás előtt kell kitölteni és aláírni. Az oldal alján egy rövid szöveg szerepel, ami arról szól, hogy teljesen az egyén felelőssége az oltás.

Most sajnos nem találom sehol a fotót.

Ez honnan származik? Mikor rákérdeztem, eddig nem kaptam választ, csak indoklás nélküli lepontozást.

Tegnap végül voltam oltáson, és természetesen azt a beleegyező nyilatkozatot fogadták el, ami a kormány hivatalos oldaláról letölthető, aminek az alján semmiféle szöveg nincs. (Se olyan, mint ami a fotón szerepel, se semmi más egyéb tartalmú szöveg.)


De nem értem ezek után, honnan jön ez a kép a kamu nyilatkozatról? Mi a forrása, honnan szedik, akik megosztják?


2021. ápr. 7. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre nem tudok válaszolni, de az igaz, hogy a legtöbb gyártó semmiféle felelősséget nem vállal. Ha bármi bajod lesz, akkor nem a gyártóval kell pereskedned (mondjuk Magyarországon ez úgyse divat), hanem az állammal.
2021. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

"A termékfelelősségre vonatkozó uniós szabályokkal összhangban a felelősség továbbra is az adott vállalatot terheli.

Az oltóanyag-fejlesztés szokatlanul rövid időtartama miatt a gyártók által vállalt potenciális kockázatok ellensúlyozása érdekében azonban az előzetes piaci kötelezettségvállalások előírják a tagállamok számára, hogy az abban meghatározott bizonyos feltételek mellett kártalanítsák a gyártókat az esetleges felelősségvállalásokért."

Forrás: A koronavírus és az Unió oltóanyag-stratégiája

[link]

2021. ápr. 7. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Facebookon láttam azt a photoshoppolt kamu képet. Remélem lecsukják rémhírterjesztésért, mivel a valóságban NINCS rajt az az alsó szöveg..
2021. ápr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Igen, én is egy facebookos kép linkként láttam itt a gyakorin, sajnos szerintem törölték azt a kérdést ami alatt próbáltam kiszedni az egyik válaszolóból hogy mi a kép forrása, sehogy nem találom most.

2021. ápr. 7. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt/van többféle beleegyező nyilatkozat. Terhes vagyok, mikor elkezdték oltani a kismamákat, facebook csoportokban többen lefotózták a nyilatkozatot, azon még volt egy hosszú szöveg is. Ami most fent van, letölthető, azon már semmi ilyen nincs.
2021. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!