Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondolsz az oltásról...

Mit gondolsz az oltásról abból a szempontból, hogy mennyire van letesztelve?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy ők már pedig nem oltatják be magukat, mert azt se tudják igazán hogy mi ez a vírus, hogy találtak akkor rá ellenszert?

Hogy őszinte legyek, én is ebbe a csoportba tartozom. Félek attól, hogy hosszútávon valami szövődménye lesz az oltásoknak. Nem az “uristen becsippelnek minket” modon, hanem inkabb amolyan sterilizálós módon😬

22N


2021. ápr. 7. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szűz vagy még?
2021. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, bár nem hiszem hogy a kérdés szempontjából releváns lenne
2021. ápr. 7. 21:31
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy a covid sincs "letesztelve". Vagyis tulajdonképpen le van, és már rég kiderült, hogy attól méginkább lehet hosszú távú bajod, mint az oltástól :-( Nekem jobban tetszik, hogy ellenőrzött formában kerülnek a vírus bizonyos alkotóelemei a szervezetembe, mintha az igazi kezdene el szaporodni bennem.


Ráadásul míg a vakcinánál csak elméleti feltételezés, hogy esetleg lehet valami hosszú távú káros hatása pár embernél, a betegségről már tudjuk, hogy egy csomó esetben súlyos és maradandó károkat okoz, és nagyon sokan bele is halnak.


Persze akár mindkettőt is el lehet kerülni, de azért nem akarom az életem hátra levő részét (vagy a következő pár évet) elfalazva tölteni. Akkor pedig valamelyikben nagy valószínűséggel lesz részem.

2021. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és amúgy a teszteket teljesen lefolytatták, az normális, hogy a III. fázis után bevezetik az oltóanyagot. Azért ment ez ilyen gyorsan, mert beletoltak egy csomó pénzt, meg volt bőven önkéntes, akik nagy arányban meg is betegedtek, mivel éppen járvány van. Az aktatologatós részt azt tényleg fölgyorsítoták, de arra csak max. határidő van, gyorsabban szabad csinálni. Itt van róla egy szuper cikk:


[link]

2021. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Hasonló a véleményem. Szerintem épp most folyik a tesztelése. Rengeteg felkérést olvastam különböző Facebook csoportokban ahol arra kérték az embereket akik megkapták az oltást, hogy küldjenek vissza jelzést hogy érzik magukat az oltás után, különböző online kérdőívek kitöltésével. Külön hangsúlyozták, hogy nem kisérleti cél miatt.
2021. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A covid hosszú távú tüneteiről se tudunk sokat.

Így a jelenlegi információk és lehetőségek alapján kell meghoznunk a számunkra legjobbnak tűnő döntést.

Lehet eltelik 1-2-5-10 év és azt mondjuk, hogy basszus, nem kellett volna... de úgy gondolom, hogy egy ilyen helyzetben fontos a magunkkal és másokkal szembeni tolerancia (hiába tudom, hogy az az esetleg kialakult betegségemen nem segít).

Személy szerint nem szoktam aggódni a jövőt illetően. Valószínűnek tartom, hogyha bármi fajta szövődmény alakulna ki azt az akkori orvostudomány jobban fogja ismerni, mint a Covid-19 vírust.

2021. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Annyira k.vajól van tesztelve hogy forgalomba helyezés után kezdik most kitalálni, hogy jaj bocsi, van amelyik oltás vérrögöt okozhat:


[link]


Oltassa be magát, aki szeretné, de úgy gondolom, tisztességes dolog lenne előzetesen tájékoztatni az oltásra regisztráltakat a lehetséges kockázatokról, vagy épp arról, hogy ezeket nem ismerjük esetleg.

2021. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Phase 3 tesztek megvoltak, elolvasható.

A vérrögös annyira ritka, hogy a 100ezres tesztcsoportban kimutathatatlan volt. Míg odamész az oltásért kb akkora esélyel baleset is érhet

2021. ápr. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Lementek ugyanazok a tesztek, mint bármilyen másik gyógyszernél.

Fura nekem most ez a vérrög-pánik, miközben úgy szedik sokan a hormonális fogamzásgátlót, mint a cukorkát...


"azt se tudják igazán hogy mi ez a vírus"

Mármint kik nem tudják? Az átlagemberek? Nem is nekik kell tudniuk. Vagy a tudósok? Ők milyen értelemben nem tudják?

2021. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Olyan értelemben nem tudják, hogy még az eredetét sem tudták kitalálni
2021. ápr. 8. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!