Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg nem lehet megállítani...

Tényleg nem lehet megállítani a vírust bezárással hanem csak lassítanánk vele?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

A bezárással talán meg lehetne állítani, de ami most van, az minden csak nem bezárás. Szüleim gyárban dolgoznak, covid óta is folyamatosan van munkájuk, 200-300-an vannak egy légtérbe, olyan közel egymáshoz, mint a heringek. A négyzetméter alapú korlátozás kb semmit nem ér, legalábbis nekem még sehol nem kellett sorba állnom, mehettem ugyanúgy.

Ha viszont tényleg a legtöbb munkahelyet, üzletet, szolgáltatást bezárnák és mindenki otthon lenne, akkor talán meg lehetne állítani.

2021. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Tavasszal a lezárással majdnem sikerült eradikálni a vírust, csak nem vártuk ki azt a plusz két hetet, így nem halt ki teljesen és újra el tudott terjedni. Most már nem érdemes ezzel szórakozni, az oltás olcsóbb megoldás lesz.
2021. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Egy világban mindenhol egyszerre 2 hét lezárás szerintem véget is vetne ennek, de ez nem fog megtörténni. Ezért mindig is lesz már új variáns, az oltások pedig csak bizonyos ideig adnak majd védettséged feltehetően. Sajna ezt már elszúrta a világ.. Remélhetőleg egy idő után már lesz olyan szintű a védettség, hogy kisebb betegséggel megússzuk az újabbakat, mint influenza esetén is.


A helyi lezárásoknak szerintem ettől független volna értelme, de ahogy írja, #1-es, nem így.. Talán akkor, mikor indul felfele a fertőzés, hogy az egészségügyet ne járassák csúcsra, a túlélési esélyt növelve vele, illetve, hogy a többi ellátásnak se kelljen leállnia, de majd kitalálják..


Amúgy a lezárás azért jó, mert akár mutáns akár nem, mindegyikre hat.

2021. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

A teljes bezárkózás lehetetlen. Dolgozniuk kell a közművek dolgozóinak, az egészségügyiseknek, katonáknak, tűzoltóknak, rendőröknek, mezőgazdasági dolgozóknak, élelmiszeripari munkásoknak.

Így viszont lehet, hogy nem állna meg teljesen, de erősen visszafogná.

2021. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ugye megvan, hogy 2 hetes totál lezárással nyernénk két hetet, aztán ott folytatnánk ahol abbamaradt. Na, ezért nincs értelme zárogatni. Duplán büntetjük magunkat.

A nem totális lezárások meg - amik itt a nyugati demokráciákban vannak - meg még ennél is több kárt okoznak, mert amellett, hogy szopatjuk magunkat vele, végképp szinte semmi hatása nincs a járvány terjedésére már.

2021. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!