Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem lehet akkor kapni...

Miért nem lehet akkor kapni oltást, ha van antitested, mert korabban mar elkaptad?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikor kaphattam el, de szerintem 1-masfel honapja, es kimutatta a pcr az antitestet. Holnap mennék (mentem volna) oltasra.

Legyszi ne gyertek azzal, hogy “minek akarsz oltast, ha van antitested” es tarsai, csak azt szeretnem tudni, mi tortenne, ha ennek ellenere megkapnam? Koszi!



2021. ápr. 9. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

A PCR aktív fertőzést mutat ki, nem antitestet. Milyen tesztet csináltál?

3 hónapig nem kaphatsz oltást.

2021. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem orvosi ok miatt. Hanem úgymond politikai okból nem kaphatsz. Kevés még a rendelkezésre álló oltóanyag, így azok kapják akiknek egyáltalán nincs antitestjük.
2021. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja bocsanat, nem tudom mar mit hogy hivnak igG-t kimutatta 2x is
2021. ápr. 9. 13:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom!:)
2021. ápr. 9. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Hááát, pedig nagyjából az az ok, amit írsz: van antitested, viszonylag védettnek számítasz, és vannak akiknek ezáltal nagyobb szükségük van az oltásra nálad.
2021. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, a kettes miért lett lepontozva, igaza van. Erről volt szó a KOVIDők tegnap esti videójában is.

Orvosi szempontból ha jól emlékszem, azt mondták, 10 napot érdemes várni. Viszont az a cél, hogy minél több embernek legyen valamilyen szintű védettséget. Aki már átesett rajta, annak pár hónapig van. Ezért kell várniuk, hogy olyanok kaphassák meg előbb, akik még nem védettek.

2021. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!