Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha úgyse kaptam el a covidot,...

Ha úgyse kaptam el a covidot, hogy a covidos családtagom egy veszekedés során leköpött (sajnos ez a szintje), akkor lehet antitestem korábbról? Vagy csak szerencsém volt?

Figyelt kérdés
2021. febr. 21. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
A nyálnak be kell jutnia a szervezetedbe, tehát ha a hátadra köp, nem kapod el a betegséget. :D
2021. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
-Szerencséd is lehetett, de ha nem a szemedbe, szádba köpött, és te lemostad, akkor ez nem is akkora szerencse...
2021. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehetett igen, de a covidot elkapók kb. 20%-a tünetmentesen hordja ki.

Tehát, lehet elkaptad, csak nem lett tüneted.

2021. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az arcom felé. Utána pólót is kellett cserélnem. :D Mondjuk kellett összevesznünk azon, hogy karanténba kerültem miatta.
2021. febr. 21. 19:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Karantén után voltam teszten, de negatív lett. Ezért is fura a dolog. Lehet elmegyek erre az antitestes tesztre, mert furdal a kíváncsiság.
2021. febr. 21. 19:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Egymással egyutt elő es szexelo parok se kapjak el mindketten sokszir
2021. febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:

Mivel a vírus először e felső légutakban (szájüreg, orr) szaporodik el, a köpésnél sokkal veszélyesebb, ha két ember egymáshoz közel állva hosszasan veszekszik vagy akár csak beszél. Ekkor az egyik kis cseppeket bocsájt ki, miközben a másik jellemzően szájon át belélegzi.


Hasonló esemény után érdemes CPC tartalmú szájvízzel (pl. Oral-B) öblögetni és gargalizálni, ami kémcsőben végzett kisérletek szerint 30 másodperc alatt elöli a COVID vírusok 99,99 százalékát.

2021. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Curasept cuccokat használok szóval lehet az is ér valamit ha igazad a hírek pl.a kórhexidinről is.
2021. febr. 22. 16:40
 9/10 krwkco ***** válasza:

Én is szoktam Curasept szájvizet és fogkrémet használni, de csak akkor, ha valami kezdődő ínygyulladást érzek. Hosszú távon megváltoztatja a száj baktériumflóráját és ennek rossz szájszag lehet az eredménye.


Emellett egyes kisérletek szerint a klórhexidin nincs hatással erre a vírusra. "Chlorhexidine or ethanol alone had little or no ability to inactivate virus in this assay."

www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.11.13.381079v1.full.pdf

2021. febr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A klórhexidin nem valami hatékony, elsősorban antibakteriális hatása miatt szokták használni. A megfelelő tisztaságú etanol a lipidburkos vírusok ellen általánosan hatásos, de 70%-os alkohollal ne öblögess, mert nem csak a koronának árt...
2021. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!