Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szájmaszk helyett, arc vagy...

Szájmaszk helyett, arc vagy szájpajzs, használ valaki ilyet?

Figyelt kérdés

Tapasztalatotokra lennék kíváncsi.

Arról találtam infót hogy mik az előnyei hátrányai, sőt azt is olvastam hogy a pajzs nem véd olyan jól mint egy maszk, meg azt is hogy a maszknál jobb a pajzs.

Gondolom a pajzsban jobban kapsz levegőt, de kérdés hogy melyik a kényelmesebb pl 8-12 órán keresztül. Az utcán megengedett lehet egy ilyen pajzs használata vagy csak maszk?



2021. ápr. 9. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Persze, még páncél ruhát is vegyél.
2021. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Maszk a kotelezo, tehat maszk ele veszed fel max, egyebkent is igy szoktak hasznalni.
2021. ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:
71%

Az arcpajzs csak a tüsszentés, köhögés nagyobb cseppjei ellen védi a szembenállót. Illetve a viselőt, de csak akkor, ha közvetlenül ráköhögnek, tüsszentenek.

Az apróbb lebegő cseppek, ún. aeroszolok terjedése ellen nem véd, mert ezeket a levegővel együtt kifújjuk a pajzs alól, illetve beszívjuk.

A szemnek egy kicsit nagyobb védelmet nyújt, mint a semmi, de gyengébbet, mint a szemüveg.

A rendelet szerint nem elfogadható, mert nem maszk. És jogosan, mert a fertőzés nagy mértékben az aeroszolokkal terjed, amiket nem állít meg.

Lélegezni könnyebb benne.

2021. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Én a szopóálarcra szavazok!


Ja nem ide...

2021. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Külföldön láttam ilyet embereken, itthon maszk a kötelező. Nem véletlenül. Bár jobb mint a semmi ha előtted áll valaki, plusz többször lehet használni, de olyan nagy a rés a pajzs alatt hogy csak a maszk kiegészítéseként ajánlatos nem önmagában.

A száj pajzsot viszont gyakorlatilag semmit sem ér ha beszélgetsz valakivel. Itt is csak étel készítéséhez ajánlják, hát nem is tudom...legalább tüsszentenek bele a kajába.

[link]

2021. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
*nem tüsszentenek
2021. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!