Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy facebookon sok embernek több ismerőse is meghalt az oltás után?

Figyelt kérdés

Sokszor elhinném, de amikor már valakinek 5 ismerőse is meghalt az oltást követő pár órában akkor azért kicsit sántít a dolog.

Elég nagy családdal és baráti körrel rendelkezem, ebből sokan megkapták már az oltást, ismerősi körömben is mindenki rendben van és az ő ismerőseik is.

Persze elhiszem/elhinném, hogy valaki meghalt az oltás után az oltás miatt, de az hogy egy ember mikrokörnyezetében nem is egy haláleset van oltás után az azért már eléggé érdekes.

Ezekben mennyire lehet hinni, vagy mennyire lehet erre adni? Tényleg lennének olyan elvetemült emberek, hogy képesek legyenek ilyen hazugságok terjesztésére? Illetve ha igen akkor erre mi okuk lenne? Teljesen össze vagyok zavarodva.



2021. ápr. 13. 01:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
38%

#10

Gondolom arra a sztorira utal, amivel kezdte a hozzászólását, de nem egyértelmű nekem se. :D

2021. ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 krwkco ***** válasza:
0%

#11

Tehát nekünk abban kellett volna kételkednünk, hogy ő olvasott valamit? És "benyaltuk", hogy ő olvasott valamit? Milyen óvatlanok vagyunk...

Ennél azért több értelemre számítottam egy hozzászólásban. Dehát biztosan bennem van a hiba....

2021. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 krwkco ***** válasza:
0%

#12 folyt...

Túl naiv vagyok.

2021. ápr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
54%

9es vagyok..

Basszus nem gondoltam volna, hogy ennyire értetlen lesz pár ember.

Írtam a kommentemben egy storyt, arra írtam, hogy sokan bevették a facebookon, ahova kilett írva. Nem az én kommentemben kell kételkedni.

Igen, lehettem volna egyértelműbb, de azért ennyire félreértelmezni és rögtön elkezdeni mocskolódni már azért durva...

2021. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
81%

Sziasztok!

Egészségügyis vagyok és jelenleg Covid osztályon dolgozom. Lelkileg nagyon megterhelő ez az egész, főleg mikor nálam fiatalabbak vannak gépre kötve. 28 vagyok szóval nem ez a többség de láttam már elég fiatal beteget itt. Nem ilyen osztályon kezdtem, nem vagyok hozzászokva, hogy meghalnak körülöttem. Az oltás óta érezhetően csökkent az átlagéletkor az osztályon. 5-10 évvel minimum. Sőt nincs róla statisztikám de úgy látom az oltottak akár már egy oltás után is védetebbek, nem alakul ki súlyos betegség (persze vannak kivételek). A családom nagy része is egészségügyis és már mindenki megkapta az oltást, legalább az elsőt. Semmi bajuk nem lett tőle.


Persze ez egy anonim oldal lehet hazudok, kitalálom az egészet. Az oltésipar pénzel vagy ilyesmi. Nem kell hinni nekem, igazából én csak megkönnyebbülök, hogy kiírom magamból ezeket, nem akarok senkit meggyőzni.

2021. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 krwkco ***** válasza:
43%

#9 = #14

"rögtön elkezdeni mocskolódni"

Az mocskolódás, hogy "több értelemre számítottam egy hozzászólásban"? Nem téged minősítettelek, hanem a kommentet. De mivel ezzel megsértettelek, elnézést kérek.


"Írtam a kommentemben egy storyt"

A 9-es kommentben azt írtad, hogy olvastál egy koronavírusos nőről. És mi "benyaltunk" valamit. Mit? Amit Te olvastál és amit mi nem olvastunk? Még mindig nem értem. De az se gond, ha ez számomra örök rejtély marad. Már így is eléggé félrevittem ezt a thread-et a hozzászólásaiammal. -(

2021. ápr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 krwkco ***** válasza:
63%

#15

Én részemről nagyon köszönöm a hozzászólásodat. Minden szavát elhiszem, mert azoktól, akiknek nem érdekük, hogy elhallgassák vagy elferdítsék a valóságot, illetve nem keverednek nyilvánvaló logikai ellentmondásokba, szintén ilyen információkat kapok.

Nagy kár, hogy a kormány és az egészségügy vezetése a sikerpropagandája miatt megtiltja, hogy az egészségügyiek névvel nyilatkozzanak. Vagy hogy tudósításokból lássuk, hogy mi a helyzet a kórházakban. Az emberek lekiismeretesebben védekeznének, ha jobban látnák a valóságot.

2021. ápr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

16-os

Bevallom durvább válaszra számítottam, így köszönöm,hogy normálisan tudtál válaszolni,ritka az ilyen.


Na de a lényeg:

Facebookon olvastam egy bejegyzést. Ezt egy "koronavírusos" nő írta. Ott facebookon a kommentekből ítélve sokan bevették azt amit írt, pedig esélyesen kamu. Az itteni gyakori kérdéses emberekről nem írtam semmit sem.


Remélem érthetőbb.

2021. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
23%
15 ös Azt írtad az oltás óta csökken a betegek átlagéletkora. De gondolom nem úgy érted az oltás miatt.? Akár közvetve, akár közvetlenül.
2021. ápr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 krwkco ***** válasza:
80%

#19

"oltás óta csökken a betegek átlagéletkora"

Nem vagyok a 15-ös. De a bejegyzésével kapcsolatban ezt lehet mondani:

Ez egy valós statisztikai adat, de önmagában valóban félreérthető. Az első gondolattal ellentétben nem azt jelenti, hogy az oltás miatt a fiatal betegek száma nő. Hanem azt, hogy -a nagyobb beoltottságuk miatt- az idős betegek száma csökken és ezért megy lejjebb az átlagéletkor.

(Meg azért is, mert a brit variáns gyakrabban megbetegíti a fiatalokat, mint a vuhani. De ez az oltástól független hatás.)

2021. ápr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!