Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy facebookon sok embernek több ismerőse is meghalt az oltás után?

Figyelt kérdés

Sokszor elhinném, de amikor már valakinek 5 ismerőse is meghalt az oltást követő pár órában akkor azért kicsit sántít a dolog.

Elég nagy családdal és baráti körrel rendelkezem, ebből sokan megkapták már az oltást, ismerősi körömben is mindenki rendben van és az ő ismerőseik is.

Persze elhiszem/elhinném, hogy valaki meghalt az oltás után az oltás miatt, de az hogy egy ember mikrokörnyezetében nem is egy haláleset van oltás után az azért már eléggé érdekes.

Ezekben mennyire lehet hinni, vagy mennyire lehet erre adni? Tényleg lennének olyan elvetemült emberek, hogy képesek legyenek ilyen hazugságok terjesztésére? Illetve ha igen akkor erre mi okuk lenne? Teljesen össze vagyok zavarodva.



2021. ápr. 13. 01:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
74%
19: Nem én vagyok a 15-ös válaszoló de logikus. Egyrészt az időseket oltották elsőnek, ezért az ő immunreakciójuk enyhébb, másrészt a Britt variáns veszélyesebb a fiatalokra, erről már régóta cikkeznek.
2021. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
19 es vagyok igazatok lehet. Én csak azt látom egyre több 40-55 éves egészséges kerül fel a listára, kb februártól, és valószínű még nem voltak oltva.
2021. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Már a elhunytak listára, ez lemaradt.
2021. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
35%

Meghalt az első kismama oltás után


[link]

2021. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 krwkco ***** válasza:
60%

#24

"Meghalt az első kismama oltás után"

Szó szerint véve valóban oltás után halt meg. De ez a mondat meglehetősen félrevezető.

Igazolt koronavírusfertőzésben halt meg. Az oltásoknak vannak melékhatásai, mint minden orvosi ellátásnak, de egy biztos: nem okoz vírusfertőzést.

A várandós kismama az oltás után 1 nappal mutatott tüneteket és sajnos 2 napra rá meghalt. A betegség szokásos lefolyása alapján jóval korábban megfertőződött, amit az oltás csak akkor tudott volna megakadályozni, ha jóval korábban megkapja.

2021. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
30%
Nem is értem, miért nem tesztelnek oltás előtt? Ha akkor látják, hogy fertőzött, nem oltják be, ma is élne.
2021. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 krwkco ***** válasza:
43%

#26

Sajnos valószínűleg akkor sem élne. Az, hogy szervezetében levő rengeteg aktivan szaporodó vírus mellé bevittek még némi tüskefehérje genetikai anyagot vagy elölt vírust, az nem befolyásolta lényegesen a betegsége kimenetelét.

Ezt mennyiségi alapon gondolom. Ha valamiből rengeteg van és még hozzáadunk valamennyit, az nem hoz minőségi változást.

2021. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Rengeteg álhír van sajnos, és terjesztik a hülyeséget. Sokan meg be is dőlnek, és adják tovább mint ha ők élték volna át. Ez egy politikai csata az ellnezéknek, mert a kormány lesz felelős ha sokan "eltávoznak", és a Faceb..k melegágya a rémhír terjesztésnek amit ott könnyű elhinteni. Nálunk pont a kovid maitt halt meg ismerős, és nem az oltástól. Sajnos nem is egy. Oltástól senki sem, pedig nagy a családunk, egy izomláznál többet nem éreztünk az oltás után. Viszont egy régi ismerősünk bevettem hogy politikai fogás, meg ez nem olyan vírus, meg "úgy is felépül, mert jó az immunrendszere". Három nap alatt elvitte a kovid ez lett az eredménye, és egy kislányt hagyott magára az álhírek miatt. Ő bedőlt neki, de ez az ő döntése volt, hogy nem ment el oltásra megtagadta. Mindenki a maga sorsáért felelős. A gyermeke vitte haza aki tünetmentes volt. Én nem ítélem el azt aki nem oltatja magát, nem kötelező ettől számomra nem változik semmi. A Faceb..k viszont meg tele van sok buta emberrel, és szándékos oltásellenes szöveggel uszítják egymás ellen az embereket "oltott vs oltatlan csata". Elszomorító ez az egész. Minap láttam egy videót ahol le akarják járatni az oltást, és "rejtélyes halá...ok", ebben sok ellentmondással találkoztam, ahogy elmesélték a sztorit. Gondolom sok pénzt tallért adtak nekik cserébe, mert senki sem nézett a kamerába és össze vissza hadováltak, bizonyos részeknél sületlenségeket. Pl.: kijött az oltás után közvetlenül elengedték, és rosszul lett majd megha..stb... ki sem engednek azonnal, előtte meggyőződnek arról hogy rendben vagy e, és csak utána adnak ki iratot amíg letelik a 15-30 perc megfigyelési idő. Szóval óvatosan a hírekkel. Jó egészséget mindenkinek!
2021. nov. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

#28: Én nem vagyok covid vakcina párti (de nem vagyok oltásellenes!), de igen, nagyon sok kamu, konteó terjeng. Azért persze nem véletlen, mert kell viszontválasz az erőltetésre, én megértem. Ettől függetlenül az lenne a jó, ha nem lenne titkolózás, számszerűsített, valós adatok lennének. Melyik vakcina mennyire hatásos, hány oltott-oltatlan kerül kórházba itthon (külföldi adatok néha vannak itt-ott de csak a saját országára kíváncsi az ember elsősorban...főleg hogy a magyarok egészségi állapota...lent van).


Egyébként pont a riogatásokról is készült direkt ilyen bevágott kisvideó egyszer, azzal kampányoltak az oltások mellett, hogy ott viszik beöltözve a covid-ost hordágyon, aztán kiderült, hogy csak megrendezett volt....Nevetséges.


Komolyan kell venni a vírust, én nem gondolom, hogy az oltás a megoldás rá, sokkal inkább majd a gyógyszeres meg egyéb kezelés, ami remélhetőleg hatásos lesz és hamarosan elérhető is.


A várakozási időről annyit: apósomnak oltóponton (nyáron) kezébe nyomták a papírt ahogy a tű kiért a karjából, mondták neki, hogy 15-20 percig azért legyen itt. 5 perc után eljött. Kutya nem nézett amúgy sem rá, nem is kérdeztek semmit. Úgyhogy nem feltétlenül igaz az, hogy leellenőriznek. Főleg ha sok ember van. Sajnos.

2021. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!