Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy facebookon sok embernek több ismerőse is meghalt az oltás után?

Figyelt kérdés

Sokszor elhinném, de amikor már valakinek 5 ismerőse is meghalt az oltást követő pár órában akkor azért kicsit sántít a dolog.

Elég nagy családdal és baráti körrel rendelkezem, ebből sokan megkapták már az oltást, ismerősi körömben is mindenki rendben van és az ő ismerőseik is.

Persze elhiszem/elhinném, hogy valaki meghalt az oltás után az oltás miatt, de az hogy egy ember mikrokörnyezetében nem is egy haláleset van oltás után az azért már eléggé érdekes.

Ezekben mennyire lehet hinni, vagy mennyire lehet erre adni? Tényleg lennének olyan elvetemült emberek, hogy képesek legyenek ilyen hazugságok terjesztésére? Illetve ha igen akkor erre mi okuk lenne? Teljesen össze vagyok zavarodva.



2021. ápr. 13. 01:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk a családban három embert oltottak be, három különböző vakcinával, köszönik szépen, jól vannak.
2021. ápr. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%
Akkor most tessék megmutatni hol olvastál ilyet. Magyarországon senki nem halt meg az oltásba.
2021. ápr. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%

A titkos hozzávaló ezúttal is a hazugság.

Valahol olvasott ilyet a sült paraszt, valamelyik mélysötét vírustagadó-oltásellenes oldalon, és úgy adja tovább, mintha vele történt volna. Tipikus példája a hülye ember álhírgerjesztő tevékenységének.


Az a pszichés háttere, hogy ő ezt tényleg elhitte mikor olvasta, és még jobban nyomatékosítva akarja továbbadni. Persze amikor ő olvasta, az is ilyen hasonló hülye embertől származó pletyka volt, ami szintén nem történt meg, és így tovább, így erősödik fel az ostobaság az egyszerű emberek között.

2021. ápr. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
30%
Én is ezt hallom mindenfelől hogy ez meg az meghalt oltás után, annyira nem lepődtem meg ezen, várható volt.
2021. ápr. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%

Aluliskolázott emberek így próbálják érvényesíteni az akaratukat és véleményüket, kihasználják az itthoni káoszt és transzparencia hiányát, van aki kifejezetten csak trollkodik.


Amúgy ha 1-2 ember bele is hal az oltásba még azt mondom, hogy előfordulhat, mert lehet semmi köze hozzá, statisztikailag bármikor jöhet a gond, de amiért én ezt az olás ellenes propagandát nem értem, hogyha valaki belehalt egy oltásba az biztos belehalna a fertőzésbe. :/

2021. ápr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
54%

Amiről tudok, az a kis falumban történt eset, első adag vakcina után az idős házaspár rosszul lett, 2-3 hétig hőemelkedés, láz majd úgy tűnt jobban vannak de az idős úr (voltak alapbetegségei) végül meghalt. Nem feltétlenül mondanám az oltás/vakcina hibájának, inkább az van, hogy lappangó covidra vagy más vírusra/betegségre ráoltanak és a szervezet nem képes legyőzni egyszerre mindent.

Én nem fogom magam beoltatni, de nem is beszélek le róla senkit. Eszement oltakozás megy a világban, itthon meg pláne, ha legalább tesztelnék az embereket oltás előtt, akár egy gyors teszttel, akkor lehet a vakcinák is népszerűbbek lennének.

Egyébként az AstraZeneca és újabban a Janssen esetében is fennálló vérrögképződés lehetősége sem segít a népszerűsítésben. Valamint az sem, hogy a kínaiból már lehet, hogy 3 adagot kell beadatni, oltás után kialakult ellenanyag-szinttől függően. Plusz még a rövid távú hatásai (< 1 év) sem teljesen tiszták, a hosszú távúak meg végképp nem.

Emellett az, hogy kényszeríteni akarják kimondatlan módon a védettségi igazolvánnyal az embereket az oltásra, az meg totál dühítő. Ha megvédi az oltottakat a vakcina (elvileg legalább 1 évig ugye...de ki tudja...), akkor nekik nem lenne félnivalójuk (bár terjeszthetik a vírust és ők is megbetegedhetnek).

Egy szó, mint száz, akit megnyugtat, inkább oltassa be magát, a félelem nagyobb betegség szinte mindennél.

2021. ápr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
63%

Hazudoznak, vagy tényleg szelektíven látják a világot.

Apukám munkahelyén sajnos már több munkatárs is meghalt, vagy kórházba került a vírus miatt - van ott dolgozó aki képes terjeszteni a facebookon, hogy neki minden ismerőse megúszta tünetmentesen, vagy megfázásos tünetekkel.

Ezek után el tudom képzelni, mit kamuznak az oltásokról.


(Ráadásul eleve nem értem, miért kezelik szenzációként hogy valaki meghalt pl. az első adag után és az orvosok szerint covid... mármint ebben mi a hírérték? Nyilván amíg nem alakul ki a teljes védettség, addig nincs védve az illető.)

2021. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

"Egyébként az AstraZeneca és újabban a Janssen esetében is fennálló vérrögképződés lehetősége sem segít a népszerűsítésben."


Én értem a vérrögtől való félelmet, de ezek az emberek miért nem támadták az utóbbi években pl. a hormonális fogamzásgátlókat? Sokkal nagyobb eséllyel okoznak trombózist, mint jelenlegi ismereteink szerint az említett vakcinák.

2021. ápr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
43%

Én olvastam múltkor egy posztot ahol az elvileg koronavírusos nő 40 fokos lázzal fekszik a kórházban, a nevét is alig tudja néha megmondani... de azért írt egy hosszú esszét, hogy "látjátok milyen szarul vagyok? Oltsátok be magatokat!"


Nem kell mindent elhinni amit a neten olvasol.

Amit írtam azt is sokan benyalták.

2021. ápr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 krwkco ***** válasza:
15%

#9

"Amit írtam azt is sokan benyalták."

Itt eddig az összes kommentelő anonim volt. Te is anonim vagy. Honnan tudhatnánk, hogy mit írtál?

2021. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!