Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltás után egy héttel visszaté...

Oltás után egy héttel visszatérő hőemelkedés?

Figyelt kérdés

Múlt hét kedden kaptam meg az első Sputnik oltást. Másnap volt hőemelkedés, végtagfájdalom, harmadnapra elmúlt és semmi más mellékhatás nem jelentkezett.

Tegnap délután óta viszont ismét hőemelkedésem van. Végtagfájdalom most nincs, cserébe folyik az orrom és tüsszögök.

Nem durva lázra kell gondolni, 37.6 volt eddig a legmagasabb amit mértem.


Ez normális?

Lehet ennyi idő után az oltás mellékhatása? Olvastam olyanokról, akiknél egy hétig tartottak a mellékhatások, de náluk nem lett jobb időközben...

Vagy ha simán csak elkaptam valami szezonális nyavalyát (egyszer voltam boltban azóta, a párom pedig bejár dolgozni, bármit hazahozhat), az lehet hatással az oltás hatékonyságára?

Járt valaki így, és ha igen mit tapasztalt?


(Normál időkben ezzel a háziorvosomat keresném fel, de most anélkül is túlterhelt, hogy az egy napos hőemelkedésemmel nyomasztanám. Ezért egyelőre nem szeretném őt zavarni és órákig hívogatni, hacsak nem romlik a helyzet.)


2021. ápr. 14. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp hívd fel a háziorvosod, mert lehet, hogy koronás vagy. Csináltass tesztet!
2021. ápr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Apukám bő egy hete várja a háziorvos által szervezett tesztet, ez rettenetesen lassú, szerintem akkor inkább elmegyek egy fizetős tesztpontra.

Az oltás előtt közvetlenül voltam, akkor negatív lettem.

Páromnak egyébként semmiféle tünete nincsen - ezt azért említem, mert fertőző betegséget tőle tudok elkapni jelenleg.

2021. ápr. 14. 08:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan az oltásra való várakozás vagy az oltásra való tömegközlekedéssel való utazás közben kapják el a vírust.
2021. ápr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3

Anyukámmal mentünk ketten kocsival, mindketten maszkban. Kevesen voltunk az oltóponton.

De igazad lehet, valószínűleg elmegyek egy tesztre ma vagy holnap, megnyugtatna egy negatív eredmény.

2021. ápr. 14. 08:36
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
A kilincs megfogásával is el lehet kapni.
2021. ápr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom-tudom, ezért is írtam hogy elmegyek egy tesztre. :)
2021. ápr. 14. 08:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Normális. Tipikus tünet, rengeteg ember beteg nagyon sokáig az oltás után. Pár hónap és elmúlik. Vagy kijön valami újabb tünet, de azt már nem lehet összefüggésbe hozni az oltással.
2021. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Pár hónap? Azt kétlem, annál hamarabb ürül ki a szervezetből. A doktornő azt mondta, a "tipikus" tünet 2-3 napig tartó láz. Az ismerőseim közül senki nem tapasztalt hasonlót.


Délután elmegyek tesztre, még csak az "előbb" írtam ki a kérdést, de már azóta is még rosszabbul érzem magam. :(

2021. ápr. 14. 09:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát én tudok olyanról, aki tüdőembóliát kapott tőle, majd három napra rá meghalt. Ha te ennyivel megúsztad, akkor örülj neki.
2021. ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet ilyen tüneted még 1 hét után,láznak kevés a 37,6.
2021. ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!