Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beadassam magamnak az AstraZen...

Beadassam magamnak az AstraZeneca oltást?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, ma hívott a háziorvosom asszisztense, hogy ha szeretném, be tudnak oltani Astrával. Nem tudom, hogy beadassam-e, nem vagyok oltásellenes, csak a sok rossz miatt kételkedem, amiket mostanában lehet olvasni. Nagymamámnak 2015-ben volt mélyvénás trombózisa, a családunkban minden nőre jellemző a visszér, nekem is van már ilyen fiatalon. Ezért se szedek fogamzásgátlót, és nem is dohányzom. Mivel csak az asszisztensel lehet beszélni, meg se tudom kérdezni a háziorvost, hogy ő mit gondol. Ti mit tennétek a helyemben?

2021. ápr. 14. 17:45
A kérdező szavazást indított:
Kérném
Nem kérném
57 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
59%

Szia!

Én kórházban dolgozom ahol szinte mindenféle oltóanyaggal dolgozunk és bátran merem Neked mondani, hogy mindenképp fogadd el! Annyi “hátránya” van jelenleg hogy elég soká kapod meg a második adagot de számos országban így csinálják már mióta, védettséget már az első után is szerzel. Az oltás miatt nem lesz problémád, mindenről mindenfélét kitalálnak már sajnos. Mindegyik oltás jobb mint a vírus!! Én januárban kaptam már pfizert de ha nem kaptam volna akkor bármikor elfogadnám az astrát vagy bármelyik másikat. Remélem megfogadod a tanácsom! :)

20/L

2021. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%
Semmiképpen se. Ne kockáztass! Én a helyedben Pfizert kérnék.
2021. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Attól, hogy valaki kórházban dolgozik, még nem biztos, hogy ért is a dolgokhoz. A nővérek általában nem látják át annyira az orvostudomány mélységeit, nem szabad fontos kérdésekben hallgatni rájuk, csak a kompetenciájukon belül.
2021. ápr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
69%
Orvostanhallgató vagyok és nap mint nap orvosok mellett dolgozom és kivétel nélkül mindegyik ezt mondta szóval kérlek ne tudd jobban, hogy mit tudok és mit nem :) ha te nem akarod, ne adasd be, ez nem az én problémám
2021. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Ne akarjál okosabb lenni, mint az orvosok. Oltasd be magad!
2021. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Én ezt kaptam. Nagymamámnak volt trombózisa, de nagyon erős dohányos volt. Anyámnak és nekem is elég visszeres a lábunk. A visszér önmagában nem jelent trombózis hajlamot. Nekem konkrétan vizsgálták régebben, és nincs hajlamom trombózisra.

Az első oltást túléltem, ennyit tudok mondani.

Attól is függ a döntés, hogy mennyire tudsz vigyázni, be kell-e járnod dolgozni, kell-e rendszeresen emberek közé menned. Ha kicsit még távol tudod tartani magad másoktól, akkor nem olyan kockázatos várni, bár elvileg egy boltban is el lehet kapni a vírust.

Ha mindenképp Pfizert szeretnél, arra lehet, hogy többet kéne még várni, de ha az astrazenecán kívül bármelyik oltás megfelel, akkor jó eséllyel elég hamar felajánlanak egy másikat.

2021. ápr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
Orvostanhallgatóként elgondolkozhatnál azon, hogy milyen gusztustalan dolog rábeszélni valakit egy olyan dologra, amibe bele is halhat.
2021. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

"kivétel nélkül mindegyik ezt mondta"

Mármint mit?

2021. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha tfh nem fogadod el, emiatt vársz, amíg megint hívnak, másfajta oltóanyagra, statisztikailag nagyobb eséllyel betegszel meg covidban egy trombózishoz hasonló súlyossággal, mint amennyi eséllyel trombózist kapsz az oltástól. De ha a dokid egyből tud küldeni más oltásra is, és ez megnyugtat, akkor válaszd azt.

Én inkább azért lehet, hogy utóbbi esetben mást választanék, mert AstaZeneca esetén csak 3 hónap múlva, a többihez képest 2 hónappal később kapni meg a 2. dózist. De a súlyos betegségtől már az 1. dózis is megvéd. IGAZ, NEM AZONNAL!! Pár hét mindenképp, mire felépül védettséged, az első időkben még semmi védettséged nincs!

2021. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is felajánlották ezt meg a kínait.

Egyiket sem fogadtam el.

Az volt a bünti, hogy várnom kellett az EU által elfogadott vakcinára.

Két nap múlva kapom a Pfizert.

Nekem megérte, hogy a valóságban is bevizsgált vakcinát kapok.

2021. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!