Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tík már be vagytok oltva...

Tík már be vagytok oltva covid - 19 ellen? Milyen mellekhatásaitok volt? Vagy készültök? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyszüleim (79 évesek, onkológus betegek) már be vannak oltva az első adaggal Pfizerrel. Apám holnap megy az egyik oltásra, szintén a Pfizert kapja. Anyám crohn beteg. Úgyhogy ő számára kell komplett vér vizsgálat, mert rizikós, és az szerint fog menni oltásra, hogy mit mond a doki. Apám is volt komplett vér vizsgálaton, minden rendben volt.

Nagyszüleimnek hála Istennek semmilyen mellekhatásai nem jelentkeztek az oltás után.

Az egész családom koronavírusos fertőzött volt, én is. 23 éves vagyok.


Én is elmennék oltásra, csak félek, hogy bele halnék.


Hallottam, hogy bele haltak néhányan az oltásba. Lehet tudni mi okozta a halált? Maga az oltás?

Azt is hallottam, hogy néhányan oltás után lélegeztető gépre kerülnek, trombózist kapnak, stb.

Ne azt gondoljátok, hogy oltás ellenes vagyok, de senki se vesz fel felelősséget, ha netán valami gond, probléma történik a beoltott emberrel.

Abban tisztában vagyok, hogy oltás után is el lehet kapni a koronavírust, de könnyebb tünetekkel.

Tík készültök oltásra? Vagy már voltatok? Milyen mellekhatásaitok volt? Mi a véleményetek arra, hogy néhány ember meghal oltás után?


Köszi a válaszokat!


2021. ápr. 15. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
A tik legfeljebb madárinfluenza ellen van beoltva.
2021. ápr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan melyik, de vagy az astra vagy a moderna az a melyik a vérrögöt okozza meg esetleg erősebb immunválaszt kreál. A Pfizer a legjobb leginkább probléma mentes a szputnyikot meg kisebb hatás fokkal ugyan de kevesebb mellékhatás sál rendelkezik mint az astra/moderna általában véve (de ez ugye nincs kőbe vésve). Viszont pfizerből kevés van szóval ha te egészséges fiatal vagy akkor nem biztos hogy az lenne az első amivel felhívnának hogy akkor kell e vagy sem
2021. ápr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is 23 éves vagyok, még nem oltottak be. Az Astra Zenecát nem merném beadatni, a vérrögökről szóló hírek miatt, mivel fogamzásgátlót szedek, ami amúgy növeli a vérrögök kockázatát. A kínaitól is tartok kicsit, mert azzal kapcsolatban meg olyan esetekről hallottam, hogy oltás után pár nappal lett covidos valaki.

Leginkább Pfizert vagy Modernát szeretnék, de nem tudom erre mennyi esélyem van, egészséges 23 évesként. Ha ezeket nem kaphatnám, vagy csak nagyon sokára, akkor a Szputynyikot talán elfogadnám.

Én halálesetről egyről hallottam, de az ilyen ismerős ismerősének az ismerőse szintű volt, elvileg egy idősebb ember, a kínai vakcina után pár nappal halt meg. Szerintem fiataloknál ilyen nem jellemző, főleg, ha nem az Astra Zenecát kapod, ami vérrögöt okozhat fiatalabbaknál is. Persze valószínű, hogy nem okoz, de én nem merném megkockáztatni, hogy benne legyek abban a pár emberben, akinél igen.

2021. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én túl vagyok mindkét modernán. Az elsőnél azt se éreztem meg, mikor szúrták belém a tűt, annyira óvatosan csinálta a doktornő. Estére kicsit fájt a vállam, de ha nem tudom, hogy oltást kaptam, azt hittem volna, hogy csak pl. meghúztam cipekedés közben.

A második oltás fájdalmasabb volt, gyorsabban is nyomták be, a vállam is jobban fájt utána (kb 1,5 napig éreztem utána az izomfájdalmat, mint mikor izomlázad van), illetve másnap reggelre lett 37,8-as hőemelkedésem, amit egy algopyrin helyre rántott.

2021. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szputnyikot kaptam egy hete, másnap influenza-szerű tüneteim voltak, egy nap alatt elmúltak. Ha nagyon félsz és kíváncsi vagy mások tapasztalataira, facebookon rengeteg csoport van olyanokkal, akik egyik vagy másik oltást kapták, esetleg nézz be ezekbe. Rengetegen kapták már meg az ismerőseim közül is, senkinek se lett baja.
2021. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy hívják Azt a csoportot a Facebookon?
2021. ápr. 17. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csak beírtam a keresőbe, hogy Szputnyik és 3 ilyen csoportot dobott ki, szerintem bármelyik hasznos lehet. :) De gyakorlatilag bármelyiknek a nevét beírod, kidob legalább 1 ilyen csoportot.
2021. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!