Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid pozitív meddig maradhat...

Covid pozitív meddig maradhat valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 24 napja lettem covid pozitív. Egyik pillanatról a másikra ment el az ízlelés-szaglás, éjszaka 40 fokos láz, nehézlégzés, borzasztó fejfájás, izomfájdalom, arcüreggyulladáshoz hasonló tünetek, a világon minden kijött rajtam napról napra..Favipiravir, vénás antibiotikum kúra indult.. Szerencsére jobban lettem, első pcr teszt 10 nap múlva pozitív lett, most tartok a 24.napnál és pcr még mindig pozitív.. Ez meddig maradhat így? Akkor még újra jelentkezhetnek a tünetek is, illetve fertőzök?

Köszönöm szépen a válaszokat!



2021. ápr. 15. 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sokáig pozitív maradhatsz. Ez jelentheti azt, hogy fertőzöl, de nem szükségszerű. A pcr nagyon kis vírusmaradványokat is kimutat, ami már nem fertőzőképes vírus. Ettől még amíg a teszt pozitív, indokolt, hogy távol tartsd magad másoktól :-(
2021. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!