Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pfizer után elkaphatom?

Pfizer után elkaphatom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 napja lettem oltva a Pfizer első adagjával. Azt olvastam, hogy két héttel az első oltás után már 50% fölött van az immunitás, a második oltás tulajdonképpen csak megerősíti 90% fölé. Aki okoskodni akar, ne tegye, mert 2 napja jött ki ez a friss tanulmány, és én sem azt állítom, hogy második oltás nem kell. Szóval végülis a kérdésem annyi lenne, ha a két oltás között kapnám el a covidot, akkor a második oltást nem lenne ajánlatos beadatni? Vagy miért mondják, hogy fertőzötten nem szabad megkapni? Ez ott kezdődik, hogy például nem is biztos, hogy tudom, hogy fertőzött vagyok. AZ oltás előtt meg nem csináltak pcr tesztet... Szóval hogy is van ez?:D 4 hét múlva kapom a következőt, de sajnos addig muszáj mennem ide-oda.

2021. ápr. 16. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Elkaphatod,de próbálj vigyázni,bírd ki azt a 4 hetet.


Ha időközben beteg leszel az utolsó negatív teszt,vagy tünetmentességtől számított 10 nap után oltanak.

2021. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2021. ápr. 16. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Pfizer első oltása 12 nap (de inkább 2 hét) után már 80%-ban véd. Utána esélytelen, hogy komolyabb bajod legyen.
2021. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi! Nem attól félek, hogy bajom lesz, csak elvileg nem szabad oltást kapnod, ha megfertőződsz. De nem tudhatom, hogy elkapom-e valahogyan, mire a második oltáshoz kerülök.
2021. ápr. 16. 20:02
 5/8 krwkco ***** válasza:
73%

#4

Azt mondják az újabb tapasztalatok, hogy aki már volt COVID beteg, annak elég egy oltás. A betegség megindítja az immun folyamatot, a 3 hónappal későbbi oltás pedig megerősíti.

Ha az első oltás után elkapod a betegséget, az semmiképpen nem jó, ezért érdemes a szokásos módon védekezni. És minél több nap telik el az oltás után, annál nagyobb a valószínűsége, hogy elkerülöd a súlyos szövődményeket.

De a betegség után nem életfontosságú a második oltás. Hiszen nem csak a betegségből származó természetes védettséged lesz meg, hanem még egy plusz első oltásod is.

Ha ezután 3 hónappal mégis megkapod a második vakcinát, az olyan lesz, mintha 3-szor oltottak volna.

2021. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
A covidot ez után is elkaphatod, hiába 95% a védettségi arány. A betegség lefolyása viszont igen könnyed lesz,(lehet észre sem veszed), és megbetegedni..vagy netán meghalni pedig nem fogsz a Sars-cov2 vírustól ez meg 100%.
2021. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom, hogy elkaphatom..:DDD Nem ez volt a kérdés, hanem a két oltás között nem akarom elkapni, mert akkor elvileg nem kaphatok oltást, és nem értettem, hogy miért nem.
2021. ápr. 17. 17:42
 8/8 anonim ***** válasza:

De ha elkapod, akkor nem is lesz szükség a második oltásra, mert "helyette" megkaptad az igazi vírust! A védelem kialakulása szempontjából az a lényeg, hogy a szervezet emlékeztetve legyen, milyen a vírus, hogy továbbra is védekezni akarjon ellene.

Más kérdés, hogy a vírustól beteg leszel, az oltástól max. 1-2 napos oltási reakciód lehet. A COVID hosszú távú következményeiről nem is beszélve. Szóval, tényleg jól teszed, ha vigyázol magadra.

2021. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!