Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sinopharm helyett mit? Vagy...

Sinopharm helyett mit? Vagy fogadjam el a kínait?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


31 éves nő vagyok, alapbetegség nélkül. Hosszas hezitálás után regisztráltam az oltásra. Eddig nagyon szkeptikus voltam az oltással kapcsolatban, hangsúlyozom, csak ezzel kapcsolatban. A járvány és vírus létezését sohasem tagadtam... A vakcinával kapcsolatban voltak kételyeim, az idő rövidsége és a megbízhatósága miatt....De egyszerűen azt látom, hogy 40-es ismerőseim halnak meg, vagy a közvetlen munkatársaim is szenvednek a post covid szindrómától, még a fertőzés után is hónapokkal. Így a vakcina mellett döntöttem.

Eddig legjobban a Sinopharmban bíztam meg, az elölt vírus által készített technológiája miatt. Mivel ez egy több évtizede működő, bevált technika. Viszont túl sok az aggasztó hír körülötte a hatékonyságát illetően, az is megfordult a fejemben, hogy ez placebo, semmi több. Az Astra kilőve, szintén a hírek miatt. Marad a Pfizer és Moderna valamint a Sputnik. Viszont nekem kezdettől fogva kétségeim vannak az MRNS technológiát illetően, hiszen gyakorlatilag most van élesben tesztelve az embereken...

Így marad a Sputnik vagy a Sinopharm. Szerintetek? Tudom, hogy ez a többszázadik vagy ezredik kérdés, de tapasztalatokat várok tőletek.

Köszönöm.



2021. ápr. 17. 10:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Én is oltóponton kaptam a Sputnikot.
2021. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
16%
Na jól van. Negyvenes ismerőseid hallnak meg és post covid tünetek. Aha, persze.)
2021. ápr. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Antitest gyorsteszteket ilyen céllal nem ajánlott végezni, elsősorban, mert ezek esetében nem tudhatjátok, pontosan melyik vírusfehérje elleni antitesteket méri.

Ha valaki kíváncsi, méresse le a mintáját professzionális laboratóriumban, és mindenképpen közölje velük, hogy oltást kapott és melyik oltást. És, ha esetleg később is le akarja méretni, hogy lássa, miképpen változik az antitest szintje, akkor nagyon fontos, hogy a második mérés ugyanabban a laborban történjen, mint az első. (Valójában az a fontos, hogy ugyanazon az elven működő automatán, de ez feltehetőleg garantálható, ha a labor ugyanaz.)

2021. ápr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
Nahát, hihetetlen, hogy még mindig vannak ilyenek, mint a 12-es!!! Hogy valakiben annyira erős legyen a tagadás, hogy nem veszi észre a valóságot, nem érzékeli, hogy mi folyik a világban, ez egyszerűen felfoghatatlan!
2021. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%
#12 Kapd már a a Covid-19-et utána mondj ilyeneket Post-Covid pedig van
2021. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a Pfeizer vagy a Moderna a legjobb. Nem új technológia ez, 40 éve ismerik már, csak vakcinaként nem alkalmazták még de az elv ugyanaz. Ha lehetne választani én ezt a kettőt kérném, megjegyzem, én már megkaptam a Pfeizert. Utána második helyen számomra az Astra és Sputnik, utolsó helyen a Sinopharm áll.
2021. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
9%
En biztos be nem adatnam magamnak a helyedben foleg hogy egeszseges vagy es fiatal.
2021. ápr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
89%
A legújabb szerbiai felmérés után nem gondolnám, hogy a kínai placebo lenne.
2021. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%

sputnik jobb

a kinainál

2021. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!