Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid fertőzésen való átesés...

Covid fertőzésen való átesés után mennyi idővel szabad / kell magam oltani?

Figyelt kérdés
Március 10-én volt pozitív tesztem. Elég sz@rul voltam, nem szeretném még egyszer elkapni.

2021. ápr. 18. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Kérdezd meg a háziorvost...
2021. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha átestél rajta, akkor 3 hónap után kaphatsz oltást.
2021. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
92%
Elvileg szabad "ráoltani" (ezért nem tesztelik az oltásra érkezetteket), de azt olvastam valahol, hogy akár 3 hónapig is védett lehetsz. Vagyis egyelőre nem sürgős beoltatni magad.
2021. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Bajod nem lesz attól, ha hamar oltanak, több rokonom is volt így (az egyiket két héttel gyógyulás után oltották). Még mindig kevés a vakcina, ezért húzzák az időt, ha valaki átesett rajta, mert akkor nem olyan sürgős oltani.


Én vennék a helyedben egy antitest gyorstesztet (patikában 6000 Ft, neten 2000 kb), ha pozitív, akkor jelenleg védett vagy, és nyugodtan kivárhatod azt a pár hónapot. Ha negatív (sajnos ez is lehet, van aki nem lesz védett a betegség után), akkor vagy nagyon vigyázz, míg letelik a három hónap, vagy hátha így mégis beoltanak hamarabb... A fent említett rokonaim azt mondták, bemondásra van a három hónap várakozás, nem fésülték össze az adatbázisokat.

2021. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos halál eset és több súlyos eset is volt a családba, szóval kicsit félek az újabb fertőzéstől.
2021. ápr. 18. 18:54
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
A 3 hónapon belüli pozitív PCR teszt kizáró ok, rajta van a hozzájáruló nyilatkozaton.
2021. ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 es akinek csak gyorstesztet csinaltak, mert mar az pozitv volt? Az is rajta van? (3 hete volt pozitv a gyorstesztunk)
2021. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem, az nincs.
2021. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kroms ***** válasza:
0%
Ha azt hiszed, rossz érzés volt a kamuvírust elkapni, csak várj, amíg jelentkeznek a kísérleti génterápia hatásai... [link]
2021. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es te normális vagy? Apám csak a fél tüdejét hagyta ott.
2021. ápr. 22. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!