Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus után tényleg nem...

Koronavírus után tényleg nem kaphatok oltást ?

Figyelt kérdés
A háziorvosom hívott , hogy van vakcina számomra is regisztráltként ( 22 éves vagyok ) amennyiben az elmúlt 3 hónapban nem voltam COVID-os. Viszont voltam és amint mondtam neki mondta , hogy akkor most nem adhatja be, hívjam kb két és fél hónap múlva ha esetleg ők nem jelentkeznének. Ezt máshol is ennyire komolyan veszik , valóban ez a hivatalos protokoll ? És ha én tegyük fel elmegyek egy oltópontra ahova csak úgy elmegyek mert tudom , hogy maradt aznap nap végére vakcina ? Volt már ilyen lehetőség csak aznap délután épp nem értem rá . Akkor ebből később gond lehet ha én a 3 hónapon belül oltatom magam ? Máshol is ennyire komolyan veszik ezt ?

2021. ápr. 19. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
A hozzájáruló kérdőíven van erről egy kérdés. De egyébként csak a hivatalos teszt számít, ha úgy gondolod átestél rajta de nem voltál tesztelve, attól még beoltanak.
2021. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Volt hivatalos teszt is igen .
2021. ápr. 19. 21:51
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
De miért akarod ha egyszer védett vagy? Mi többet vársz az oltástól, csak kockázati többlet van a számodra az oltásban mert mellékhatások lehetnek de védettséged jobb nem lesz. Rusvai prof. egy interjúban úgy fogalmazott, "kár beléjük az oltás", vagyis felesleges, értelmetlen.
2021. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
De kaphatsz- és az orvos is mondta-3 hónap múlva,amikorra valószínűleg már csökken az antitestek száma a vérdbe.Addig adnak másnak,aki még nem védett és mert jelentkezni.
2021. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Tenyleg. Orulj neki es vard ki a 3 honapot. En is ezt teszem.
2021. ápr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Nekem azt mondta a háziorvosom hogy 2 héttel a fertőzés után már kaphatnak oltást. És ajánlott is azoknak akiknek enyhe vagy tünetmentes volt a lefolyás mivel lehet nem eléggé védettek.
2021. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Hali!

A vakcinahiány miatt a 3 hónap, orvosilag nem indokolt kivárni. Nem lenne bajod ha most kapnád meg.

Szép napot!

2021. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk egy ismerősünk decemberben esett át a covidon, és január végén megkapta (egészségügyi dolgozó)
2021. ápr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Én hallottam olyat, hogy kifejezetten veszélyes

ráoltani, ha van ellenanyagod.Nem tudom, hogy igaz-e, de abban van logika,hogy ha van ellenanyagod és elegendő, akkor miért kellene vállalnia az oltás kockázatát?

2021. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9, ez az ismétlő oltásnál is simán előfordulhat, szóval nem kéne, hogy bajt okozzon.
2021. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!