Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért mondják egyesek, hogy...

Miért mondják egyesek, hogy az oltással téged is védelek, amikor ez nem igaz?

Figyelt kérdés

Ez egy önző magatartás, amikor a hipochonder ürügyet keres arra, hogy hősnek állítsa be magát. Csakhogy mindenütt azt hallani, hogy az oltott emberek is elkaphatják és fertőzhetnek, az oltás csak abban segít, hogy ő maga ne legyen súlyos beteg. De jobb a saját félelmet úgy beadni, hogy ezzel mást is védek, holott az ilyen emberek szoktak a leggusztustalabbul nyilatkozni, ők szokták a covidban nem hívők és családtagjaik halálát kívánni, stb. De őket úgyis megvédi a csodavakcinájuk, akkor nekik nem mindegy, hogy az ellenségeik betegek lesznek-e vagy sem? Ők nem mást védenek, nem is akarnak mást védeni, csupán magukat. De ez az ő dolguk, tegyék nyugodtan, csak ne játszák el a hőst a gyávaságukkal.


[link]



2021. ápr. 20. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
pedig ez igy van.
2021. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Minden oltott emberrel csökken a fertőzés esélye. Tehát minél több oltott ember lesz, annál biztonságosabb lesz a mindennapi életünk.

De vegyünk bármilyen más betegséget alapnak. Ha szoros kontaktusban együtt dolgozol 30 emberrel, és mondjuk senki nem influenzás, akkor egyiktől sem kaphatod el. Ha egy az, akkor van egy kis esélyed hogy te is elkapd. Ha 18 influenzás, akkor szinte borítékolható hogy rajtad is át fog menni. Ha mind beadattátok az éves influ oltást, akkor egyikőtök sem lesz beteg.

Ugyanez a koronával. Nem kell túlmisztifikálni meg konteókat gyártani, ez a vírus is pont ugyanúgy működik mint az összes többi. Minél több az oltott, annál nagyobb biztonságban vagy.

2021. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

"Csakhogy mindenütt azt hallani, hogy az oltott emberek is elkaphatják és fertőzhetnek, az oltás csak abban segít, hogy ő maga ne legyen súlyos beteg."


Elkaphatják, de csökken a valószínűsége. Tovább is adhatják, de ennek még sokkal jobban csökken a valószínűsége. Valóban a legjobban a súlyos betegség valószínűsége csökken, de a másik kettő is jelentős.


Megtévesztő a fogalmazás, nem az számít, hogy mi lehet, hanem hogy a valószínűségek mennyit csökkennek. Hasonló ahhoz, hogy ha maszk van rajtad, akkor is fertőzhetsz, csak sokkal kisebb valószínséggel, ezért írják elő a hordását. Vagy, ha betartod a sebességkorlátozást, akkor is elgázolhatsz valakit, de kisebb eséllyel.

2021. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha be vagyok oltva, akkor 70-80-90%-kal kisebb eséllyel kapom el egyáltalán a vírust. Tehát téged is kisebb eséllyel fertőzlek meg, nemde?

Azt meg inkább nem kommentálom, hogy oltatni gyávaság. Ennyi erővel óvszert húzni szex előtt, meg a piros lámpánál megállni is gyávaság.

2021. ápr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Kb. egyetértek veled kérdező.
2021. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Mert már mindent bevetnek, csakhogy a lehető legtöbb oltást beadják. "A beadott oltás a jó oltás"

Mindegy mekkora hazugság, ellentmondás, csúsztatás, félrevezetés kell hozzá, semmit nem átallanak kimondani.

2021. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Az oltott emberekben jóval kevésbé képes szaporodni a vírus, így kisebb eséllyel is adják át a fertőzést.


Az is tény, hogy kisebb eséllyel betegszenek meg, még akkor is, ha érintkeztek vírussal.


A lényeg: Minél több ember van beoltva, annál kevésbé terjed ez a fos, így mindenki kisebb eséllyel kapja el, az viszont tény, hogy az oltással ELSŐSORBAN magadat véded.

2021. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

A #3-as válaszoló fogalmazta meg jól.

Igazából csak a valószínűségek csökkennek de sem a fertőzés terjesztését, sem a fertőződést nem redukálja az oltás 0-ra.

Ahogyan a súlyosabb megbetegedéseket/következményeket sem (sajnos).


A kommunikáció nagyon rossz az oltásokkal de még magával a coviddal kapcsolatban is. Még ha az oltás valóban segítene is, azt majd csak több éves tesztelést követően tudjuk meg biztosan, ahogyan azt is, hogy milyen hosszú távú mellékhatásai vannak.

Valamint erős a gyanú, hogy az oltás miatt jobban mutálódik a vírus, próbál alkalmazkodni. Szerintem még ez a covid pár évig velünk lesz csak nem kellene ennyire "körbehype"-olni és emiatt mindent korlátozni.

Késő ilyenkor már azt mondani, hogy felelősebb életvitel, mozgás-sport, vitaminok stb kellenének társadalmi szinten és akkor lehet kevésbé is lenne ekkora perpatvar az egészből.


Összességében aki akar oltassa be magát, megnyugszik (az esetleg félelem, kétely sokkal rosszabb), és remélhetőleg be is válik számára az oltás de nem az oltás fogja eltüntetni a vírust.

2021. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Sokaknál csak arról van szó (tisztelet a kivételnek), hogy menni akarnak a nyáron bulikázni, fesztiválozni, a plázákba enni-inni, és ezt mind veszélyeztetve látják az oltatlanok miatt, ezért most az oltást nem akarók lettek a bűnbakok ("oszd meg, és uralkodj"). Sok oltáspárti 30-40 évig felelőtlenül élt (egészségtelen táplálkozás, mozgásszegény életmód, dohányzás stb), most meg hirtelen az oltakozással akarnak felelősségteljesek lenni. Micsoda képmutatás...
2021. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Akik itt azt írják, hogy a valószínűségek csökkentése nem elég: de, elég.


A járvány egy gráfon terjed, minden egyes beteg-másik ember találkozáskor valamekkora valószínűséggel átadódik. Ennek a valószínsűségnek a csökkentése a járvány kihalását okozza. Ez a cél. Hogy pontosan meddig kell csökkenteni a valószínűségeket, az a gráf sűrűségétől függ, azaz attól, hogy egy-egy beteg hány emberrel találkozik. Meg még egy pár tényezőtől, például az aktuális vírusvariáns képességeitől.


Ezért van az, hogy a járvány megállításához nem kell 100%-os védettség az összes emberben. Vírusvariánstól függően 70-90%-ról beszélnek. Valójában ha a védettséget jól "csoportosítanánk", és azokat oltanánk, akik sok embert tudnak megfertőzni, még alacsonyabb védettség is elég lenne.

2021. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!