Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem merem magam beoltatni a...

Nem merem magam beoltatni a COVID-19 oltással, valaki meg tudna róla győzni?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok vírustagadó / oltásellenes, csupán szkeptikus vagyok az oltásokkal kapcsolatban. Nem tartozom a kiemelten veszélyeztetettek csoportjába, krónikus alapbetegségről sem tudok, hogy lenne (bár ki tudja).


A szkepticizmusom oka több tényből tevődik össze:


- A magyar kormány dilettáns járványkezelése (oltópontok körüli problémák lásd: sms-ek + zsúfoltság, immunitást igazoló kártyák körüli kérdéses dolgok, vakcinákkal való üzérkedés, nyitás/zárás kérdése, stb. Meg nekem az is eléggé furcsa, hogy alá kell írnia egy hozzájáruló nyilatkozatot azoknak, akik beoltatják magukat, kvázi áttolva a felelősséget az átlag emberre, hogy döntsön Ő erről saját maga.


- Személyes tapasztalatok idősebb családtagoktól, illetve egyetemi csoporttársaktól, akik már megkapták a védőoltást (Sokak kerültek be kórházba COVID tünetekkel, illetve sokakat diagnosztizáltak COVID fertőzéssel, úgy, hogy előtte hetekig ki sem tették a lábukat a lakásból.)


- Oltások körüli problémák (AstraZeneca és a vérrögképződés, mRNS alapú kísérleti oltások, oltások hatékonyságának a kérdése, stb.)



Az interneten megpróbáltam utána keresni a dolgoknak, viszont ott is eléggé ködös információkat találtam, amelyek alapján nem tudtam 100% eldönteni, hogy akkor beadassam magamnak valamelyik oltást, és ha igen, pontosan melyiket. Illetve belebotlottam egy olyan videóba, ami valószínűleg egy hatásvadász clickbait anyag, viszont én végignéztem, és elgondolkodtam rajta, hogy mi van akkor, ha tényleg igaz az, amit magyarázott az orvos? Belinkelem a videót, ha valakit érdekel, belenézhet, de a lényeget kiemelem belőle ( [link]


Lényegében az orvos azt a teóriát veti fel, hogy a most elérhető oltások kevésbé, vagy pedig egyáltalán nem fognak majd megvédeni azoktól a vírus mutációktól, amelyek majd nyáron / ősszel fognak kialakulnak, amikor is a legtöbb ország majd elkezdi a szigorításokat csökkenteni, és "össze fog csődülni a tömeg". A doki szerint a beoltott emberekben a később megjelenő vírusmutáció kiválthat egy olyan szélsőséges immunválaszt a szervezetből, amelybe bele lehet halni.


Nem vagyok biológus / orvos, viszont az érvelése számomra logikusnak tűnik, és ezért sem merem magamnak beadatni az oltást. Egy nálam laikusabb meg tudna győzni ennek az ellenkezőjéről?


(A vírus veszélyességét sem becsülöm le, ismerek olyat akit 2-3 nap alatt elvitt a fertőzés, és még viszonylag fiatal volt, 40 év körüli.)



2021. ápr. 11. 22:50
1 2 3 4
 1/32 vantel ***** válasza:
62%
Miért győzzön meg valaki?
2021. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldönteni.


Én azt tudom leírni hogy velem mi történt.


22 éves vagyok ( F ), egészséges sportos.


AstraZenecaval oltottak, szinte biztosan nem voltam korábban Covidos.


Csüt 12:00 megkaptam. Volt egy 30p hidegrázás aztán láz fel 39ig.

alvás az nehéz volt, hányingerem is volt, de éhes is voltam.


Másnap már csak a fejem fájt, ( tényleg mintha másnapos lettem volna ). Eddig nem vettem be semmit, de másnap du. vettem egy advilt, utána aludtam egy picit.


És ennyi volt, azóta remekül vagyok.


Repülni se érdemes mert bele lehet halni.

Volán mögé ülni még veszélyesebb.

stb...


De persze még 1x. ezt mindenki döntse el magának inkább.

2021. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
35%
Hangoztatják, hogy a vakcina nem véd meg, attól még ugyan úgy elkaphatod. Innentől kezdve minek beadni? Ha úgyis elkapom ha jön a nyitás... Sőt, akkor mimdennemű korlátozó intézkedés tök fölösleges.
2021. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
47%
Köszönöm, hogy feltetted helyettem a kerdést 🙂🙏 nagyon frankón osszefoglaltad. Ugyan ezkavarog bennem is. Sajnos én is rengeteg esetről hallottam amikor konkrétan az oltás után kerültek korházba, meghaltak, súlyos állapotba kerültek. Hiaba vagyok fiatal, van alapbetegsegem de megis felek beadatni az oltast. Elgondolkodtato az is, hogy magyarorszagon nagyon jo aranyu az atoltottak szama a tobbi europai orszaghoz kepest, megis itt a leggazabb a helyzet. Nem lehet, hogy ez osszefuggesben van az oltassal es pont azert?? Persze sokan mondjak azert van mert tunetmentes pozitivakra oltanak ra es ugy persze erosebb az immunvalasz... De szerintem nem. Nem tudom mit gondoljak, mit csinaljak.
2021. ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
48%
Dehogy gyözlek meg. Majd meggyöz a Covid (ha akar).
2021. ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
73%

A legmeggyőzőbb érv, hogy a covidtól nagyságrendekkel nagyobb eséllyel lesz bajod, mint az oltástól. A mellékhatásokat pedig az AZ esetén legalább nyomom követik, lesz rá megoldás. Nyilván minden oltás nagyon friss, de egy ilyen járvány, ami megbénítja a világot, nem mehet tovább, nem várhatunk éveket.

A kormány járványkezelése valóban érdekes, mondjuk így, de az oltást minden kormány, beállítottságtól függetlenül tolja, az USA is, az EU is meg Szaúd-Arábia is. Mindenki ezt látja megoldásnak, nem nevezhetjük Orbán kitalációjának.

Az oltásokat olyan emberek fejlesztik, akik évtizedeket ezért tanultak meg kutattak, az internetező átlagjóska nem tudja náluk jobban, mit okoz a vakcina. Ennyi erővel tényleg semmilyen gyógyszert ne vegyünk be, meg ami nem a saját kertünkben termett, meg se együk, mert abba is bele lehet halni.

2021. ápr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
15%
Rokon hótt meg.Hama elvitte ötet.Oltakozz. meggyőztelek tom.
2021. ápr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
83%
"Az oltásokat olyan emberek fejlesztik, akik évtizedeket ezért tanultak meg kutattak, az internetező átlagjóska nem tudja náluk jobban, mit okoz a vakcina. " Ez nekem amúgy k-rvára fáj. Nálunk a városi csoportban legutóbb az egyik írni alig tudó izomagy olyanokat büfögött oda egy orvos oltásos tájékoztató posztja alá, hogy mocskos gyilkos, hazug hentes, akasztani kéne stb. Számomra ez sokkoló.
2021. ápr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
51%
Én is szkeptikus vagyok főleg mert az astra és a moderna sokaknál okoz mellékhatást, a pfizerből nincs annyi hogy esély legyen megkapni a szputnyikot meg, hát...ezek után még az hangzik a legjobbnak de nem igazán bízok az oroszokban. A kínai meg kizárt, az egész az ő hülyeségük miatt indult el ezek után engem hagyjanak az oltásukkal az hótszentség. De egy~bként amennyit mutálódik ez a szar nem sokáig lesznek jók az oltások, plusz te akkor is fertőzől ha beoltottak és ugyan úgy átmehet rajtad csak ha minden igaz enyhébb tünetekkel. De mi számít enyhébbnek? Annak aki alapból bele döglene 2 hét intenzív is enyhébb? Arról már ne is beszéljünk hogy semmi idő nem volt arra hogy teszteljék hosszú távon mit okozhat az oltás. Szóval akik első közt kapják meg azok ha úgy vesszük egyfajta kísérleti nyulak is. Én várok még egy picit figyelek, aztán ha úgy érzem beoltatom magam, de jelenleg nagyobb veszélyben érzem magam az oltástól mint a covidtól.
2021. ápr. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagyok szakértő és cáfoljon meg, aki tud, de egy sima oltás önmagában nem veszélyes. Legyengített kórokozók, ezek csak az ellenanyag termelését indítják el. Sok oltást kap az ember már születése után és iskoláskorban, azoknak sincs utóhatásuk később. Szívesen meghallgatnék egy levezetést, hogy miért és hogyan hathat oly negatívan az oltás hosszú távon.

A probléma inkább, hogy akik esetleg már megkapták a vírust tünetmentesen vagy enyhébb tünetekkel és nem is tudnak róla, ráoltanak, és a kettő együtt már sok. Meg hát az oltópontokon is úgy ahogy tartja be a távolságot az a hatalmas embertömeg, nagyon nem egy életbiztosítás ez így.

Azt nem tudom, ha van valakinek valami más betegsége, akár megfázás, akár bármi, amiatt lehet-e rosszabb hatása az oltásnak valakire, erről is szívesen olvasnék. Pl. aki súlyosabb depresszióban szenved, annak a szervezete eleve jobban igénybe van véve, vagy a nagyobb stressz is ilyen, és talán könnyebben kikészíti az oltás, de ezt nem tudom, ezért olvasnék erről szívesen szakemberek írásaiból.


Szóval ahogy pl. a kanyaró elleni oltásba vagy más oltásba se nagyon szoktak belehalni, úgy most se lenne ez másként alapesetben. Csak sajnos ez nem teljesen alapeset. Amíg az oltás hatására az immunitás kialakul, az is idő, és ha ez idő alatt fertőződik meg az ember, akkor a fertőzés és az oltás hatása együtt már sok lehet. Vagy ha az oltóponton a tömegben kapja el a vírust az ember, az mégjobb...


Nekem ez állt össze abból, amit próbáltam neten utánaolvasni szakemberek írásaiból.

2021. ápr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!