Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sputnyik oltás utáni "alkoholt...

Scream85 kérdése:

Sputnyik oltás utáni "alkoholtilalom"?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam több oldalon, hogy aki ilyen vakcinát kap akkor az oltás előtt 2 héttel valamint az oltás után 42 napig kerülni kellene az alkohol fogyasztást.


Erről amúgy tájékoztatják oltás előtt az embereket?


Mondjuk engem nem érint mert 1 kezemen meg tudom számolni éves szinten hányszor fogyasztok minimális alkoholt :)

Csak szimplán érdekelt hogy tájékoztatnak-e erről :)


2021. ápr. 21. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd linkeld már be az oldalakat is légyszives.
2021. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 21. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Ja értem. Azt hittem, hogy ez valami sputnik spec dolog. Akit ez meglep azt valószínűleg kezeltetni kell.
2021. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azóta finomítottak: a kérdéses idő alatt nem szabad orosz módra vedelni a vodkát:-) és oltástól 2-3 napig legjobb absztinensnek lenni, különben leromlik a szer hatásossága az oltott alany esetén.

És ez egyébként lényegében MINDEN védőoltásra igaz.

Tény, hogy én pl. eüs anyukámtól tudom és be is tartom, de eddig soha nem tájékoztattak róla pl. influenza-oltásnál. Persze lehet, látja/tudja rólam az orvos, hogy nem vagyok egy masszív alkoholista fajzat, de az alkalmi alkoholfogyasztás is tilos lenne pár napig. És szerintem is, ez legtöbbeknek nem evidens.

2021. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 21. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!