Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működhet egy üzlet a...

Hogyan működhet egy üzlet a kötelező zárva tartási idő alatt?

Figyelt kérdés
Van egy rendelet, miszerint este 10 óra után tilos nyitva lenni az üzleteknek, de én ismerek olyan üzletet ami nyitva van éjfélig, meg olyat is ami non stop. Hogyan cselezik ki a rendszert?

#éjszaka #üzlet #non-stop #alkoholtilalom #éjszakai zárva tartás #alkoholtörvény #éjszakai nyitva tartás
2019. aug. 10. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem ismerek minden rendelete, de én még nem hallottam olyanról, hogy kötelező lenne bezárni egy üzletnek 10-kor. Addig van nyitva amíg akar. Esetleg valami helyi rendelet lehet egy településen, bár értelmét nem látom ilyennek.
2019. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Én sem hallottam még ilyenről és rendeletet sem ismerek azzal kapcsolatban, hogy 22 órakor a záróra kötelező. :)
2019. aug. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
pereld be azonnal
2019. aug. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
39%
A rendeletben az szerepel hogy alkoholt csak reggel hat és este tiz óra között szabad árulni.Este tizkor ezt be kell fejezni és ha folytatja akkor nár büntethető a tette.
2019. aug. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Non stop boltok pont azt jelentik, hogy 24 órás nyitvatartásuk van, de sok tudatlan emberke (pl. te is kedves kérdező) éjjel-nappaliként ismeri csak!


Alkalmazottat csak non stop bolt esetén dolgoztathatnak ünnepnapokon, pihenőnapokon és 22 óra után, minden más esetben a tulajdonosoknak kell a boltban lenniük, mivel rájuk nem terjed ki az előírás.


Kérdező te vagy, az akinek már 4-5 alkalommal a jogszabályokat is belinkelték, de mindig visszatér ezzel a kérdéssel és havi 2-3 alkalommal kiírja ismét, vagy csak kiemeli a régit?

2019. aug. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Alkalmazottat csak non stop bolt esetén dolgoztathatnak ünnepnapokon, pihenőnapokon és 22 óra után, minden más esetben a tulajdonosoknak kell a boltban lenniük, mivel rájuk nem terjed ki az előírás.


Frissíteni kellene a tudásodat.

2019. aug. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7%

Egyébként simán lehet ilyen rendelet, nálunk is van, ugynis a tv az önkormányzatok hatáskörése utalja a 22-06 közti nyitvatartás szabályozásának lehetőségeét.

Kérdező, sokat nem tehetsz, a jegyzőhöz fordulhatsz.


Csel nincsen benne, nem érdekli őket a büntetés, mert nyilván még azzal együtt is megéri nekik.

2019. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!