Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik oltast valasszam?

Melyik oltast valasszam?

Figyelt kérdés
Most h kizsaroltak kenytelen leszek olttatni -.- Akkor mar olyan kene amit minden orszagban elfogadnak. Halottam van amelyiket nem.
2021. ápr. 23. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Tudtommal nem nagyon lehet válogatni, de megpróbálhatod, számíts arra hogy később fogsz oltáshoz jutni. A kínait nem fogadják el az EU-ban, jelenleg még az oroszt sem, de azt talán nyáron már elfogadják.


+ Rosszul értetted akkor, továbbra sem kötelező. Az csak a te igényed hogy akarsz-e moziba járni.

2021. ápr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Jogos az #1 kommentje!


Nem létfeltétel a moziba járás, vagy étterembe... El lehet dönteni, hogy akarod vagy sem.

Ez nem zsarolás.


Ezzel az erővel az is zsarolás, hogy a színházba jegyet kell venned, csak úgy mehetsz be.. :)))

2021. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen àtérzem a helyzetedet, pedig nem vagyok vírustagadó, és nem is beszélek le senkit az oltásról. Mindenkinek szíve joga lenne oltatni, de ez már színtiszta politika. Ne menjünk bele.

Az AstraZeneca elméletileg vérrögöt okoz, és a J&J vakcinájàt is hasonló dolgok miatt vizsgálják (több hivatalos hírközlő oldalon olvastam, pl.: index).

Az oroszt(Sputnik V) és a kínai vakcinàkat(egyelőre nálunk három van, Sinopharm, CoviShield, és a harmadik neve most nem jut eszembe) egyelőre nem fogadta el az EU, de ez a jövőben változhat.

A Pfizert, Moderna-t elfogadtàk, de én ezekkel nem oltatnàm magamat. Akkor már inkább olyat választanék, amiben "gyengített" vírus van, pl.: Sputnik V

Egyébként nem nagyon lehet válogatni, és függ attól is, hogy melyiket kapod, hogy milyen betegségeid vannak. Az orvosod tanàcsàt kérd ki.

Én sokáig a J&J vakcinája mellett álltam, de mióta összefüggésbe hozták egyes betegségekkel már abban sem bízom. Amerikában már fel is függesztették. Persze sokan jól vannak tőle, ez tény, de vannak esetek amiket vizsgálnak az oltásokkal kapcsolatban.

Jó egészséget mindenkinek, mindegy hogy az oltott, vagy oltatlan!

2021. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
35%

A hallottak alapján a Pfizer-rel érdemes, esetleg Moderna-val, de hogy én nem oltatom be magam, az is biztos. Én bízok az én, természetes immunrendszeremben, még ha színházba, egyéb helyekre nem is engednek.


A másik fele pedig a dolognak, hogy ez nem kívánságműsor. Azt kapsz, amit adnak, nincs válogatás. Véleményem szerint ez így nem helyénvaló, de sajnos ezt kell elfogadni. De amint írtam, feláldozom a szabadságom, és nem alakíttatok ki mesterséges immunrendszert.


Amiről hallottál, az valószínűleg a Johnson & Johnson-nak a Janssen nevű, egy dózisú vakcinája, viszont tudtommal ezt oltóbuszokon osztják. Amerikában függesztették fel az előállítását, de azóta már úgy tudom, hogy átment a vizsgán.


Illetve jut eszembe, az Európai Unió nem kér az AstraZeneca-ból, és a Johnson & Johnson vakcinákból, a Pfizer vakcinákkal fogják pótolni ezeket.

2021. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Egyre inkább a Szputnyikot hozzák ki a legjobbnak.
2021. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
24%

-------------


Mo.-on kb. minden 11. ember elkapta már a covidot és pl.: számoljunk azzal h. minden 100. covidos meghal miatta.



Ezzel szemben, a pl.: talán legrosszabb hírű oltás, az Astránál kb. 14 ember halt meg a 17 millió beadott angliai oltásból (és még nem is hozható össze a a trombózik az oltással.., dehát mind1, számoljunk így).



Azaz, kb. 11*100 = "1:1100" az esély h. Mo.-on Covidba vki meghaljon az elkövetkező években.



Ezzel szemben, oltásnál "1:1214000" az esély h. trombózisban meghalj az oltás miatt.



Ezért a kisebbik rossz az oltás (a "rossz" szót ki se mondom inkább egy oltásnál, mert nincs közismert rossz az oltásokban.).



Az oltás kb. 1000x jobb megoldás, mint a covid, de egyszerűen nem érdekli ez az érvelés.


-------------


szóval akármelyik Mo.-on engedélyezett oltás JÓ.

2021. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

“ Egyre inkább a Szputnyikot hozzák ki a legjobbnak.”


Egyetlen ember hozza ki a Szputnyikot a “legjobbnak”: Gulyás Gergő. Ő is csak úgy, hasraütésre, mindenféle indoklás nélkül.


Állítását talán gyengíti, hogy az előző héten még a Sinopharm volt a legjobb.

2021. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

#6 a mondókád azt feltételezi, hogy az ember MINDENKÉPP meg fog fertőződni, de ez nem igaz.


#1, #2 de, ezt nevezik zsarolásnak... Csinálhatod azt amit szeretnél, ha ezt meg azt cserébe bevállalsz, amit viszont nem szeretnél.

2021. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A mozi meg ilyesmi nem izgat, de a sportot nem adom fel ez miatt.. Raerek meg. Megvarom mig lesz mindbol aztan valasztok ha muszaly
2021. ápr. 23. 16:12
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Aki válogat, az konkrétan hazaáruló és ki kéne végre zavarni a pusztába, hogy ott sorvadjon el. Ennyike.
2021. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!