Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki nem kér koronavírus...

Aki nem kér koronavírus elleni oltást és nincs rá orvosi indoka, gyakorlatilag vállalta, hogy elkapja a vírust?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 29. 13:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%
Igen, inkább azt, minthogy kísérleti stádiumban lévő vakcinákat toljanak belém.
2021. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

gyakorlatilag igen, de azt azért hozzá kell tenni, hogy van egy tévedés a gondolatmenetedben.

Az oltás nem maga ellen a koronavírus ellen vég, azt az oltás ellenére is el lehet kapni. Csak ha be vagy oltva, és a szervezeted is megfelelően működik, akkor enyhe lefolyással megúszod, és nehezebben adod tovább másoknak is, míg aki nincs beoltva, annál súlyos betegség és halál is lehet a vége, és közben átlagosan 3 embert meg is fertőz, míg beteg (ami kevésnek tűnhet, de a 3 kilencet, a kilenc huszonhetet, és így tovább.)

2021. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%
#1 bevizsgálják őket, nem veszélyesek...
2021. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

#1-es Oké, de mikor nem lesz az számodra?

#2-es igen, ezt tudom, de sokkal kisebb esélye van + amit leírtál. (Csak azért írom, hogy más erre nem kell, hogy kitérjen..)

2021. ápr. 29. 13:16
 5/28 A kérdező kommentje:
#1-es Oké, de mikor nem lesz számodra "kísérleti"? - csakhogy érthetőbben fogalmazzak.
2021. ápr. 29. 13:17
 6/28 anonim ***** válasza:
80%

Igen, vállaltam. Nem tartozom semmiféle veszélyeztetett csoportba, az influenzát is igen ritkán szoktam elkapni. Akit ismerek és elkapta, mind csak pár napos náhával "szenvedett". (Egy kivétellel, aki retteget, állandóan maszkolt, fertőtlenített és nagypofával hirdette, hogy maradj otthon. Ő beteg is lett.) De az esetek többségében még tünetet sem okoz, csak valami vacak teszt kimutatja. Ha meg elkapom és mégis megbetegedné komolyabban (aminek rettentően kicsi az esélye), akkor úgy jártam. Annak is van kockázata, hogy autóbalesetet szenvedek, de ezért mégsem fogok olyat tenni, hogy nem ülök autóba.

Akkor mia francért oltakozzak? Azért mert zsarolnak? Ne pont ezért csakazértse!

2021. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
60%

30 éves életerős nő vagyok, minden egyes nap teszek saját testi és lelki egészségemért. Az elmúlt egy évben nem voltam beteg. A betegség nálam nagyon ritka. Tehát semmi szükségét nem érzem, hogy beoltassam magam, lehet, hogy egy köhögéssel át is ment rajtam ez a vírus.


(Érzelmi manipulációs kommenteket ne intézzetek hozzám. Köszönöm.)

2021. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Egy oltásnak 3 kísérleti stádiumon kell átmennie, hogy forgalomba hozható legyen, de ez egyébként minden gyógyszerre is igaz. Ha az egyiken megbukik, akkor nem is lesz forgalomba hozva. Persze igaz hogy az éles teszt az igazi teszt, de mivel a laboratóriumi és önkéntes teszteken átment, ezért élesben nem sok félnivaló van tőle :)

Hosszútávú mellékhatásoktól meg butaság félni, ha hamar nem lép fel mellékhatás, akkor valószínűleg már nem is fog, ugyanis az idő múlásával a lehetséges mellékhatások kialakulásának esélye exponenciálisan csökken, ergo hamar egyenlő lesz a nullával. Ez megjegyzem minden szerrel/gyógyszerrel így van, nem csak a covid vakcinával. Nekem se volt semmi bajom egyik oltás után se, már túl vagyok mindkettőn :)

2021. ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
79%

#1 vagyok.

Számomra akkor nem lesz az, amikor hivatalosan lejár a kísérleti stádium. Nézz utána interneten. Nem a levegőbe beszélek. Hivatalosan nincs befejezve a tanulmány.

2021. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
56%
Én gyerekvállalás miatt nem oltatnék, nem részletezem. De ti mit csináltok ha nem mehettek gyakorlatilag sehova? Biztos nem mindenkinek fontos a wellnes mint nekem, de nem fusztrál titeket hogy marad a karantén? Rákényszerülök az oltásra ha élni akarom a régi életem, ti nem érzitek borzasztónak a helyzetet? Már attól felmegy a vérnyomásom ha rágondolok.
2021. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!