Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kell beoltani azt, aki...

BTEL-VIDANET kérdése:

Miért kell beoltani azt, aki átesett a covidon?

Figyelt kérdés
Az a szervezet találkozott a vírussal és legyőzte. Annál az embernél már kialakult a védettség, ugye?
2021. ápr. 29. 17:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez most hülye kérdés lesz, de ez azt jelenti, hogy aki kevés tünettel vagy tünetmentesen vészelte át a covidot, annak a szervezetében nem is volt annyi vírus, mint amennyit az oltásnál beadnak?
2021. ápr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
#11, valószínűtlennek tartanám, hogy ne lett volna több vírus még egy enyhe fertőzésnél is. De nem tudom, miből következtettél erre. A védettség nem kilóra megy. Viszont a legtöbb oltásban nem maga a vírus van, szóval nem is biztos, hogy lehet ilyen összehasonlítást csinálni.
2021. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
De akkor én sem értem, pont mint a kérdező. Miért lesz valaki védettebb az oltás után, mint egy enyhe lefolyású fertőzés után?
2021. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#8 Csak okfejtés: Ha valakinél gyenge lefolyású volt a covid, akkor az nem azért van, mert a szervezet hamarabb felismerte és/vagy elpusztította a vírust, így az nem tudott komolyabb betegséggé alakulni? Vagyis az illető szervezete jobban reagál a vírusra, így rá nem veszélyes ha később újra megfertőződik.
2021. ápr. 29. 18:18
 15/19 anonim ***** válasza:
25%

#13, erre nem tudok biztosat válaszolni, mert nem értek hozzá. Úgy tudom, hogy mégis ez a tapasztalat. Írtam feljebb egy-két teóriát, aztán vagy igazam van, vagy nem.


#14, sajnos nincs ilyen összefüggés, vagy legalábbis nem 100%. Egyrészt a fertőzés súlyossága nagyban függ attól, hogy mikor megfertőződtél, sok vagy kevés vírus került a szervezetedbe. Ha kevés, akkor jó az esélyed egy enyhe lefolyású betegségre. Hasonló ez, mint a szalmonellánál: a kinnhagyott ételbe nem a levegőből kerül a szalmonella, hanem már benne van. Csak amíg kevés van benne, nem veszélyes, de ha lehetősége van elszaporodni, már betegséget okoz.


Másrészt az első fertőzés károsodásokat hagy maga után. A "második kör" során már ezekkel a károkkal együtt indulsz, ebből a szempontból tehát rosszabb helyzetből.


Az első betegségből szerzett immunitás, vagy ami még a második fertőződésnél van belőle, pedig segít.


Szóval ez egy több tényezős rendszer, és nincs rá garancia, hogy az első enyhe lefolyás után a második is az lesz.

2021. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2021. ápr. 29. 18:58
 17/19 anonim ***** válasza:
18%

Szabadon szólok hozzátok, én is írok véleményt, HA szabad. :) Újra és újra célszerű oltakozni, tizendharmadszor és tizenharmadszor is, esetleg még tizenharmadszor, a tizenharmadik és a 666. hullámot követően is.


Azért vélekedem így, mert igazságtagadó vagyok, és erősen javaslom a vakcinák beadatását, a józan eszemnél és szerénységemnél fogva, valamint azért , mert egy uitalsó sz@rházi Kormány-propagandista vagyok, sokadmagammal (ami nem biztos, hoyg igaz, de én úgy HISZEM). :)


Hiszek a TÉVÉNEK is, meg a rádiónak is, vakon! Ez pedig azért van, mert nácisztikus hajlamom van, de majd mind kigyógyulunk belőle, idővel.


Kedves egészségedre. :)


És szevasztok!


Akarom mondani: SZVASZTIKA!

2021. ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért mert újra - igazából akárhányszor - el lehet kapni. Mert a védettség csak egy limitált ideig véd. Ezért is kell majd újra oltani mert azt sem tart a végtelenségig! Tehát attól h elkaptad , idővel újra és újra el kaphatod!
2021. ápr. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

A kérdéshez az ötletet az adta, hogy az operatív törzs sajtótájékoztatóján az egyik ember mondta, hogy most már az is beoltathatja magát aki 3 hónapon belül esett át a betegségen, mert van elég vakcina.


A ma rövid részletet láttam egy műsorból, ahol egy szakértőt kérdeztek. Ő azt mondta a betegség kontra oltásra, hogy a legjobb ha előbb beoltatjuk magunkat - ekkor kialakul kétféle védelem és a betegség lefolyása enyhébb lesz - és utána elkapjuk a betegséget mert akkor kialakul egy plusz védelem, a nyálkahártya védelem is. A fordított sorrend nem jó, mert nem tudhatjuk, hogy milyen lesz a betegség lefolyása. Ennyit hallottam. De ez még mindig nem magyarázza, hogy miért kellene beoltatnia magát annak aki nemrég esett át a covidon.

2021. máj. 5. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!