Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid védettségi igazolványból...

Covid védettségi igazolványból honnan tudják, mivel van oltva az ember?

Figyelt kérdés

Én még nem oltattam magam, de két ismerősét kártyáját összehasonlítottam, egyikük Pfizerrel van oltva, másikuk AstraZenecával. A kártyákra nincs ráírva az oltóanyag neve. Viszont így utazáskor honnan tudják, akik ellenőrzik? (Nyilván Magyarországon mindegy, mert konditeremben, moziban, stb. elfogadják bármelyiket, nem téma, hogy kínai vagy orosz a vakcina).

De pl. egy reptéren vagy nemzetközi vonaton le tudják valami szerkezettel olvasni a kártyáról, hogy mivel van oltva az ember?



2021. ápr. 30. 20:24
 1/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem a jogszabályt is, most az előbb.

Tehát, informatikai eszközzel optikailag olvasható adattároló kód van rajta:

Tartalma: Érintett neve, útlevél száma, személyi ig.száma, védettségi igazolvány sorszáma, az oltottság tényének igazolása esetén az oltás ideje, fertőzésből történő felgyógyulás tényének igazolása esetén az igazolvány érvényességének dátuma.

Ebben NINCS benne az oltóanyag fajtája.

Nekem ez jön le.

Szerintetek?

2021. ápr. 30. 20:27
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom utazáshoz az EU-s igazolás kell, de azt még nem fejlesztették ki, ezért ideiglenesen használják ezt a magyart.

Kb. úgy mint van TAJ kártyád és EU egészségkártyád is.

2021. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor várható, hogy lesz egy EU-s védettségi igazolvány is, ezek szerint.
2021. ápr. 30. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Laikus vagyok, de tudtommal az eü. nyilvántartó központ még a vakcinád gyártási számát is tudja.

Szerintem nem valószínű, hogy azok az országok, amelyek maguk nem vásároltak keleti vakcinákat, elutasítanák az ilyet kapottak beutazását, mert kb. az összes orosz, arab és távol-keleti turistáról onnantól kezdve lemondhatnának.

2021. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az védettségi igazolványból nem állapítható meg az oltás fajtája. Szándékosan.


Az EU-s igazolványon rajta lesz.

2021. ápr. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg lett volna rajta az is, sőt mobilapp is lett volna.

Aztán, amikor felmerült, hogy a nem EMA-s vakcinákat nem fogadják el esetleg, akkor jó magyaroschan gyorsan lehagyták róla. Ami tök felesleges volt, mert külföldön egyébként is nagy ívben leszarják a mi kártyánkat, nem hülyék, számítottak ilyen partizánakciókra, főleg OV-tól.

2021. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És olyan nem lehet, hogy EU-s ország mondjuk egy kínainak (Kínából jött kínainak) engedi a beutazást kínai vakcinálval, de pl. egy magyarnak nem engedi, ha kínaival van oltva?

(Vagy már túlgondolom?)

2021. ápr. 30. 20:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ilyen biztosan nem lesz.
2021. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, bár nem nagyon hiszem, hogy lesz is. Az biztos, hogy ha egy EU ország egy másik EU-snak engedélyezi, hogy bemenjen a pógára kínaival, akkor az összes EU-s belépőnek kell, hogy engedélyezze.
2021. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
sehonnan
2021. ápr. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!