Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a családban senkinek nem...

Ha a családban senkinek nem volt trombózisa, és nálam fogamzásgátló mellett sem alakult ki soha vérrög, nyugodtan bevállalhatom az Astra zeneca oltást?

Figyelt kérdés
Most tudnék rá ugye regisztrálni akár már holnapra. Minden más szempontból tökéletes vakcina, nem?
2021. máj. 1. 10:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja szombat van, szóval úgy értettem, hogy hétfőre tudnék regisztrálni.
2021. máj. 1. 10:32
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Már beazonosították, mi okozza, ez nem a hagyományos trombózis, hanem olyanoknál fordult elő, akik immuntrombocitopéniában szenvednek, és még abban a körben is ritka. Főleg azok a veszélyeztetettek, akik valami oknál fogva a betegségük mellett heparin tartalmú vérhígítót szednek.

Én pont ebbe a körbe tartozik, de mivel fontos számomra a mielőbbi oltás, a hematológusom így is azt mondta, hogy adassam be nyugodtan.

2021. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó vakcina. Én az első nap foglaltam rá időpontot, de a tegnapi káoszban megkaptam a Pfizert.
2021. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2021 05. 01-éig bezárólag kb. 25 millió embert oltottak be zenecával. Közülük 86 esetben jelentettek vérrögképződést, megjegyzem, náluk sincs minden esetben bizonyítva, hogy a zeneca váltotta ki. megpróbáltam kiszámolni a százalékos esélyed a rögképződésre, de olyan kicsi, hogy a számológépem nem jelzi ki.
2021. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fiatal lányként bevállaltam, nem lett baj (több, mint 3 hete megkaptam). Aznap este ledönt a lábadról, erre készülj, de amúgy nyugodtan szerintem is.
2021. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Még annyi, hogy hagyományos trombózisnál a vérlemezkék száma megnő. Ebben az esetben ugyanaz az anomália lép fel, mint a heparin vérhígító egyik ritka mellékhatásánál, hogy a rögképződés alacsony vérlemezkeszám mellett következik be. Ha valaki figyeli a tüneteket, időben észlelhető, és gyógyszeresen kezelhető.

Mindenesetre ha jól tudom, valami 20 millió beoltottból valami 20 körüli rögképződéses eset volt, és 10 alatti a halottak száma.

Az összes immuntrombocitopéniás beteg volt.

2021. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Közben megtaláltam az április 22-én nyilvánosságra hozott adatokat:

33 millió beoltottból 168 vérrögképződés, és ebből volt 32 halott.

Tehát 196.400 beoltottból 1 rögképződés, egymillió beoltottból egy haláleset.

Covid fertőzötteknél ugyanez az arány közepesen súlyos tüneteknél 100-ból 1 rögképződés, súlyos tünetek esetén 20-ból 1 rögképződés, a halottaknál meg 10-ből 7 esetben van rögképződés.

A normál lakosság körében (mindenféle covid, meg oltások nélkül) évente 10 ezer emberből 11 embernél fordul elő trombózis, vagy embólia.


Szóval én ennek fényében teljesen nyugodtan adatom be magamnak.

2021. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, foglaltam végül rá időpontot.
2021. máj. 1. 15:09
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
7, ne legyél már ennyire birka. Vagy igazából legyél, mulatságosabb, mint egy hivatásos bohóc.
2021. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8. Mi lett végül? Hogy vagy?
2021. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!