Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfázás ellen miért nincs...

Megfázás ellen miért nincs még védőoltás? Én beadatnám.

Figyelt kérdés

Most nemrég kaptam meg a kínai vakcinát, és arra a következtetésre jutottam, hogy ezt a kis szenvedést elviselném az influenza helyett, de még a megfázás helyett is. Valószínűleg jelentkezni fogok influenza elleni oltásra ezen túl.


Megfázás ellen miért nincs ilyen? Azt is vírusok (adenovírus, rhinovírus, stb.) terjesztik főként.


Én gyűlölöm ezt a betegséget, nem tudom felfogni, miért nem találtak ki vmit az ellen még, védőoltást, vagy ellenszert.


2021. máj. 1. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Annyi minden okozhatja hogy ha 100 féle vakcinát is kapnál sem lenne biztos hogy beválna
2021. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
mert a megfázás nemhalálos mint a covid és nem olyan veszélyes sem.-_-
2021. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét válaszoló válasza igaz, de talán az 1-esé a nyomósabb indok abból a szempontból, hogy ha nem lenne egy ilyen akadálya ennek, üzleti alapon akár még meg is lehetne csinálni, simán lehet, hogy lenne rá fizetőképes kereslet. Azonban ahogyan az egyes írta, a nátha, megfázás nem egy, de nem is egy tucat, hanem több szár különféle, egymástól is nagyon különböző vírus fertőzése következtében is egyaránt felléphet. Jó, mondjuk a 2-es válasza meg abból a szempontból számít, hogy ha halomra halnánk náthában, talán csinálnánk azért valamit, de nem lenne egyszerű.
2021. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az influenza elleni oltás is szerencsejáték. Nem vagyok szakember, valami podcastben hallottam, hogy van többféle influenzavírus, az okosok meg megtippelik, hogy melyik három vírus lehet a legvalószínűbb a következő szezonban, aztán ebből a háromból keverik ki az oltást. És ezt minden évben megtippelik, néha bejön, néha meg nem.
2021. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

4-es. Amúgy ebben is van igazság, amit írtál, azonban azt hozzátenném, hogy annyira azért minden évben szokott működni az influenza oltás, hogy tüdőgyulladása ne legyen az illetőnek fertőzés esetén se, ne kerüljön kórházba, és egyáltalán, sokkal kevésbé legyen szarul. Én az elmúlt években mindig beadattam, olyan sose volt, hogy egyáltalán ne érezzem meg, ne ismerjem fel, amikor aktuálisan bennem van az influenza, abból, hogy fáradtabb vagyok, stb, de kimondottan szarul azóta sose voltam tőle. Előtte, amikor még nem voltam ennyire előrelátó, abban a néhány évben, amikor oltatlanul kaptam el, olyankor pedig mindig 2 hétre döntött le a lábamról, a két hétből pedig mindig volt kb. 2 nap, amikor pedig 40 fokos lázam volt tőle.

Amúgy a coronavírus vakcináról is épp ezt kéne az emberekkel megértetni. Hogy az influenza vakcina is így működik, hogy ugyan lehetsz utána beteg, de nem kerülsz kórházba, és nem halsz meg. A COVID vakcinák is ugyanezt tudják, ennél többet szinte kár is (el)várni tőlük.

2021. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megfázásra tudom ajánlani a Rinathiol Cold tablettát, rengeteget tud segíteni.
2021. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Technikai oldal:


A megfázást az esetek nagy részében a rhinovírusok és adenovírusok okozzák. Ezeknek közel 100-100 fajtájuk van, és általában nincs keresztimmunitás, így mind a 100 törzsre fejleszteni kellene oltást, ami rengeteg idő.


Pénzügyi oldal: Nem éri meg. Mivel egy nátha általában egy hétig tart, és az orrfolyás/tüsszögésnél nincs komolyabb tünet, szinte kizárt, hogy fatális legyen, valamint gyógyszerrel majdnem tünetmentesre csökkenthető a lefolyás, így mondjuk egy 70 év alatti betegnek nagyobb kockázat a vakcina beadása, mint a betegség elkapása.

2021. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Itt többek között erről is szó esik:

[link]

2021. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!