Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti beadatnátok a HPV elleni...

Ti beadatnátok a HPV elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok, nem szültem, 3 partnerem volt életemben, most citológiám P3 lett es HPV vírust mutat. A héten elküldték HPV tipizálásra,ami kb 1 hóna p, de a doki javasolta a Gardasil 9 oltást,ami 9 típus ellen véd. Ti mit tennétek?
2018. dec. 2. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen beadatnám. Mi az akadálya anyagiak?
2018. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában 16.évig szokták ajánlani azt az oltást ,ha nincs az azt jelenti nincs aktív védelmed a vírus ellen ha leküzdötted a vírust én akkor adatnám be amit meg felírt az orvos azt tessék használni folyamatosan rendszeresen de ha nem vagy benne biztos hívj fel egy nőgyógyászt és kérdezd meg az lenne a legjobb . Egyik barátnőmnek volt oltása neki is P3volt erre azt mondták neki nem kell megijednie mert van oltása és kapott kúpot egy hónapig kellett használnia és vissza állt a hüvelyflórája is .
2018. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Anyagilag meg tudom oldani,hála égnek. Nem ez a gond. Hanem tele van a net hülyeségekkel az oltást illetően. Nagy ellentábora van. A fura az,h nekem nem volt panaszom,mégis hpv-m van. Egy éve párom sincs,nem élek nemi életet.
2018. dec. 2. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:
A HPV nem okoz panaszokat, max szemölcsöt vagy méhnyakrákot.
2018. dec. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze. Be is adattam. A legjobb persze megelőzésre, de a víruseliminációt is segíti az oltás.
2018. dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én férfiként beadattam magamnak. Nem csak a méhnyakrák esélyét csökkenti, hanem a garat és gégerákét is, ugyanis szó szerint be is lehet nyalni a vírust. :-D
2018. dec. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én már 16 éves koromban megkaptam, már 10 éve.

Ha javasolta akkor adasd be.

2018. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!