Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nemrég regisztráltam,...

Ha nemrég regisztráltam, mennyi idő múlva kaphatom meg a Pfizer Vakcinát?

Figyelt kérdés
Április 27-én kaptam visszajelzést a háziorvostól, hogy adjam meg az oltási preferenciát, ami nekem a Pfizer. 20 éves vagyok és egészséges. Valószínűleg mikorra kaphatom meg az oltást? Nem sürgős, csak érdekelődöm hogy kinek milyen a tapasztalata, mennyit kellett várni rá.

2021. máj. 2. 02:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
7%

Nálatok kérdezi a háziorvos, hogy mit szeretnél?

Itt az van, ami jön és még a végéhez se értek.


Szerintem így is 1-2 hónap mire megkapod.

Elvileg most az érettségizőknek is gyűjtik majd.


A Pfizerből 10 milliót rendeltünk, amiből még 2 millió sem jött be, úgy hogy nagy eséllyel lesz még meghírdetve, mert azért közbe az oltásra várók száma is csökken.

2021. máj. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

#11 Szabad tudni, honnan ez az infó, hogy 2 millió sem érkezett be?


[link]


Csak mert én úgy látom, hogy múlt hét elejéig 2 563 845 adagot szállítottak le, ami mennyiségben messze a legtöbb az összes közül. A tervek szerint a hónap végére pedig már közel 3,9 milliónál fogunk tartani.


Illetve egy max 300ezer fős korosztálynak szerinted miért tartogatnának 1,3 millió adagot? Ráadásul hónapokig? Az érettségit 2 héten belül lezavarják, utána semmi akadálya az oltásnak.

2021. máj. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

12#

Igen egy régebbi adatot néztem, javítom.

Kb. Most 3 millió adag alatt jött be idáig. A rendelések több, mint 2/3-a még mindig beérkezőben, így a kérdezőnek is jut, ha kivár.


Szerintem az érettségizőknek egy későbbi 100 ezres adagot félre tesznek, meg a pénteki 100-ezres meghírdetettetnek a 100 ezer második is kell majd plusz az egyéb igényekre.

Nem 1,3 m.-t tesznek majd félre csak egy részét. De ahogy ítod elég szép adagok fognak érkezni heti akár 200-300 ezresek is.

Azért gondolom úgy hogy 1 max. 2 hónap mire a kérdező is sorra juthat a választott preferenciájával. A kérdésre válaszolva.


A múlt pénteki sorokból és rendszerösszeomlásból is láthattuk, hogy nagy a Pfizer igény.

2021. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%
Az érettségizők nagy része már betöltötte a 18-at, úgyhogy akár már meg is kaphatta az oltását. 10-től a 16-18 éveseket oltják. Plusz a rengeteg pedagógus is most kapja a 2.oltását.
2021. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%
De már bejelentették, hogy a 16-18 évesek után a 12-15 éveseket is oltani fogják szintén Pfizer-rel, már megvan rá az engedély.
2021. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
52%
Csak tudnám a diákokat miért kell kampányszerűen beoltani mindneki más előtt.... Aki szeretne regisztráljon, aztán ha sorban odaérnek kap. Miért kell ennyire előre venni őket. Én 31 vagyok és még várok az oltásra nem keresett a háziorvosom sem semilyennel. Egyébként Pfizert szeretnék egyéb okok miatt.
2021. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%
Engem tegnap hívott a háziorvosom hogy látta hogy regisztráltam és mikor szeretném beoltatni magam a kínai vakcinával?! Mondom én Pfizerrel szeretném. Mondta hogy arra még nagyon de nagyon sokat kell várni de a kínait akár már holnap vagyis ma (hétfőn) be tudná nekem adni! Hát én még jelenleg úgy vagyok vele hogy várok! Nagyon nem akartam felvenni az oltást de mivel szeretnék strandra járni meg moziba kénytelen vagyok!
2021. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%

Hát igen, most Sinopharm meg Astra van, pár helyen Szputnyik.

Pfizer hetek múlva lesz csak

2021. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%

Úgy tűnik bejött, amit korábban írtam, hogy 1 hétnél tovább nem fogják a Pfizert visszatartani.


Aki lemaradt: Gulyás az előbb mondta a kormányinfón, hogy jövő héttől kezdve minden héten 120-180ezer Pfizert elérhetővé tesznek első oltásra.

2021. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem véletlen hogy sokan a Pfizer vakcinát akarják.

Nézzétek szét nyugaton.

Olaszorszagba keleti vakcinával csak úgy engednek ha 5 napos karanténba mész előtte. Na és ez azért elég gáz egy nyaralásnál. Valamelyik skandináv ország is kijelentette (nem emlékszem pontosan hogy melyik) hogy hozzájuk is lehetenni kivéve sputn illetve kínai vakcinával.

Szoval Orbánék hiába rendelnek haverokon keresztül méregdrágán kínai vakcinát ha az nem kell a kutyának sem.

2021. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!