Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg nem lehet strandra...

Tényleg nem lehet strandra menni majd 35 fokban oltás nélkül?

Figyelt kérdés

Azert ezt nagyon bicskanyitogatónak érzem, hogy oltás nélkül strandra sem lehet bemenni nyáron, lényegében semmit sem lehet csinálni. Nyárra a vírus is valószínűleg "elmegy nyaralni", tehát kvázi minimális lesz a fertőzés és ennek ellenére oltás nélkül egy szabadteri strandra nem lehet majd menni kánikulában??


Én be vagyok oltva, de az egyik szülőm nem kaphatja meg az oltást bizonyos okok miatt (ez hosszú, miért), és konkrétan így ugrottak a nyári családi programok, nyaralás, minden (külföldet nem tudjuk megengedni).


Nem gondoljátok ezt felhabritonak? Legalább nyárra engedhetnek az oltás nélkülieket is, akkor úgysem terjed valószínűleg annyira ez a xar a 30 fokban... Pláne, hogy a népesség nagy része eleve immunis lesz.



2021. máj. 6. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Tényleg.

Én nem gondolom felháborítónak. (Csak azt, hogy aki egészségügyi okból nem oltható, az nem kaphat papírt erről, és még ő se mentesül, pedig nekik abszolút nem önhibájuk.)

2021. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tepfal ***** válasza:
36%
Én azt tartanám normális megoldásnak, ha azok, akik eü. okokból nem kaphatnak oltást, ugyanúgy megkapják az igazolványt. Ezek az emberek nem tehetnek arról, hogy nem kaphatnak oltást, nem felelőtlenek. Azokat viszont nem tudom sajnálni, akik önszántukból nem kérik az oltást. Ilyen emberek márpedig ne veszélyeztessék azokat, akik megtették, ami tőlük telik (azaz beadatták az oltást).
2021. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Majd akkor térjünk vissza rá, ha lecseng a járvány, ami magától már megtörtént volna és sehova nem kell majd az oltáskártya, mert nem védettségi ezt beláthatjuk. Ti meg magatokba nyomattátok a kisérleti löttyöket.

Viszont akkor is visszatérhetünk rá, ha örökre megmarad, sőt, mert akkor egy szép új világ kezdődik és ezt is magatoknak köszönhetitek.

Ebbe a fidesz belebukik, több millió embert szívatnak meg a semmire.

2021. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

#3

Nem "oltáskártya", páromnak is van pedig ő nem oltatta be magát. Azt mutatja, hogy (nagy valószínűséggel) védett vagy, mert átestél a fertőzésen és/vagy be vagy oltva.

Megmarad? Nem egészen értem, hiszen már évtizedek óta ez van, hogy xy oltás nélkül nem mehetsz bizonyos helyekre. Nem hiszem, hogy a covid elmúltával ez változni fog.

2021. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
4, nem a covdra gondoltam😃
2021. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen oltás? Hova nem mehetsz?
2021. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tepfal ***** válasza:
52%
#6: Pl. bizonyos országokba nem léphetsz be megadott oltások nélkül. Bizonyos oltásokat ma is kötelezően beadnak minden magyar gyereknek. Ezekkel nincs problémád? Fel se tűnt eddig szerintem, annyira alapértelmezettnek vetted. Most meg hirtelen szakértő lett mindenki.
2021. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

#7

Erre majd az lesz a válasz, hogy azok nem "kísérleti vakcinák".

Mintha azok már úgy jöttek volna létre, hogy 20 éves tapasztalat volt velük már mikor újak voltak... Logikus. :D

2021. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Tepfal, hagyd rá. Az orvosokat is legyilkosozzák, hazugnak nevezik a helyi csoportban ezek a nagyon szakértő oltásellenesek (van köztük kokszzabáló gyúrospajti életiskolájás és mindenhez értő htb Karen is). Az ostobasághoz, tanulatlansághoz társul a legnagyobb arrogancia. Bezabálnak minden információt, amit ont rájuk a sok kuruzsló, de ha rákérdeznék egy alapvető biológiai kérdésre csak tátognának.
2021. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ebbe a fidesz belebukik, több millió embert szívatnak meg a semmire."


Reméljük, így lesz.

2021. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!