Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » COVID enyhe tünetekkel lezajlo...

COVID enyhe tünetekkel lezajlott fertözés elmúltával gyakorlat, hogy a háziorvos melkasröntgenre és laborvizsgálatra küld magától, anélkül, hogy bármi panasszal fordultam volna hozzá?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ha van valami panaszod, akkor neked kell hozzá fordulnod, és ő majd eldönti, hogy szükség van-e kiegészítő vizsgálatokra.
2021. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam. Gyanús, hogy egy túlbuzgó családtagom intézkedett a hátam mögött.
2021. máj. 7. 16:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Ez sehol sem protokoll, van bőven dolguk a fertőzöttekkel és az oltások beadásával. Ha hetekkel a covid után is megmaradt panaszod, mint pl. nehézlégzés vagy hőemelkedés, akkor felkeresed és általában szoktak beutalót adni.
2021. máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kiderült, anyósom hívta fel a háziorvosomat azzal, hogy szerinte nem láttak el megfelelően, mert köhögök, a háziorvos meg, gondolom, nehogy panaszt tegyenek ellene ha mégis lesz valami komoly bajom, kiírta a beutalókat. Azóta sem tudom hová tenni ezt a magánügyeimbe való beavatkozást.
2021. máj. 11. 10:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, nem vagyok egyedül. Az én szüleim is ezt csinálják... most kaptam beutalót a kardiológiára, amit apám intézett el a hátam mögött.


(Ezt így mellékesen megjegyzem, hogy ártani nem árt. Én 3 hónapja voltam covidos és még mindig hőemelkedésem van. Labor, ekg, pulmonológiai szakvizsgálat és mellkas rtg már megvolt.)

2021. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És mi lett mindezek eredménye?
2021. máj. 11. 12:45
 7/12 anonim ***** válasza:

A labor, ekg és a mellkas rtg negatív. A pulmonológiai szakvizsgálaton csináltak ilyen fújós tesztet, ott kiderült, hogy a légzésfunkció beszűkült. Fiatal vagyok, ezért mondták, hogy 100% körül kellene lennie, de nekem 86% körül volt. Most lesz kontroll és nézik, hogy mennyire javul.

Kardiológián még nem voltam.

2021. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5:

Ha a szüleim csinálnának ilyet (bár már csak apám él és ő ilyet nem csinálna), nem úgy venném, mint ha az anyósom, mivel 61 éves vagyok, nem vagyok értelmi fogyatékos és gondnoki felügyelet alá sem vagyok helyezve. Ártani nem árt, nem vitatom, de az zavar, ha valaki lelki terrort és ilyen hátam mögötti akciókat alkalmaz, hogy rávegyen olyan dolgokra, amit helyesnek vél, különben meg a magánügyem lenne. És ehhez még az orvos is aszisztál (ahelyett, hogy azt mondaná, hogy ha panaszom van keressem fel én), valószínűleg mert attól tartanak, hogy bejelentik őket valahol. Anyósom az ÁNTSZ-hez is telefonálgatott amíg beteg voltam, mert elfelejtették kiküldeni az elkülönítési határozatomat. Végül ők is beijedhettek, mert utólag küldték visszadátumozva, akkor, amikor már 2 hete nem volt aktuális.

2021. máj. 11. 13:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Természetesen megértem. A reakciód teljesen jogos, nem igazán értem, hogy az anyósod miért akar beavatkozni a magánügyeidbe.
2021. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ő mindenkivel mindíg ezt csinálja maga körül a családban, megszokták, de én nem ott nőttem fel, így nem tudom elfogadni.


Nem tudom, hogy a légzésfunkció beszűkülést magadtól észlelted-e a vizsgálat előtt, de eszembe juttatja azt az esetet, amikor valakit addig küldenek egyik vizsgálatról a másikra, amíg végül találnak valamit.

2021. máj. 11. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!