Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy van ez pontosan? Van...

Hogy van ez pontosan? Van egy animációs magyar videó a neten, ahol egy jópofa fickó magyarázza a coronavírus és az oltások működését. No, a vektorvakcinákkal kapcsolatban nem egészen értem, mit mond. Hogy egy vektorral csak agyszer oltható valaki?

Figyelt kérdés
Mert a következő alkalommal a szervezet felismeri a hordozót, és azt is megsemmisíti?
2021. máj. 10. 20:07
 1/10 Alex Fly ***** válasza:
63%
Igen. Egy adenovírust csak egyszer lehet felhasználni - ezért használnak olyan törzseket, amellyel a szervezet valószínűleg még nem találkozott. Az Astra esetében egy csimpánz-adenovírust, a Szputnyik V esetében pedig az első és második dózis különböző adenovírust tartalmaz, így ha bármelyiket ismeri is a szervezet, a másik még hatásos...
2021. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És akkor ezekkel hogy lehet hosszú távon, ismételve oltani az embert?
2021. máj. 10. 20:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Én pedig megköszönném, ha a kérdésre válaszolnál, vagy ha ez nem megy, a saját nézeteidet nem itt hirdetnéd. Kösz
2021. máj. 10. 21:11
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésedet is érinti, amiről írok. Ilyen rövid idő alatt

te nem nézted meg a videókat, amiket linkeltem, szakmai előadásokról szólnak azok. Akkor mi alapján ítáled meg, hoyg válasz-e a kérdésedre, vagy sem? Logikai öngólt rúgtál, miközben én szívből segítetem neked.


Így megítélni se tudod, hogy mennyiben kapcsolódik a kérdésedhez azaz kötözködsz, kedves kérdező.


Én viszont szívből segítettem neked, szakmai videókkal!


Máskülönben a kérdésedet csak te érted teljesen, idézem:

"Hogy egy vektorral csak agyszer oltható valaki?"


Milyen agyi szerrel...? Vagy egyszer? Fogalmazd meg, kérlek, pontosabban, mit szeretnél, valamint


vagy nem olasod el a válaszokat, és akkor nincs alapod töröltetni meg belekötni mint az imént,


vagy pedig megnézeheted a szakmai videóimat, és akkor rájössz, hogy segítettem neked.


Megkérlek, kedves kérdező, legyél korrekt. Megköszönném.

Demokratikus vagy? Bízom ebben.

2021. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Remélem, nem csak a kommentedet törlik, de téged is tiltanak.
2021. máj. 10. 21:22
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én barátságos vagyok veled, kérdező, és ezen felül tudományos választ adtam a kérdésedre. Mire fel ez a hangnem tőled, kedves kérdező?
2021. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem adtál választ a kérdésre.
2021. máj. 10. 21:24
 8/10 anonim ***** válasza:

De igen. Ennyier kötöd az ebet a karóhoz? A vimeo szakmai link közel két órás, és sokkal kevesebb idő alatt megítélted.


Akkor honnan tudod, hoyg válasz-e a kérdésedre a video...?


Maradok továbbra is tisztelettel, még ha te velem nem vagy tisztelettel, akkor is.

2021. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
37%
Ezekkel nem lehet többször oltani, hiszen akkor már az immunrendszer az adenovírust is ismeri és védekezik ellene. Az ismétlő oltásoknál (booster) ez nem akkora gond, hiszen a vektor ugyanazt az információt hordozza, mint előzőleg - így nemcsal a vektor, hanem a célpont elleni védelmet is gerjeszti. A probléma azzal van, ha egy másik vírus elleni vakcinát bíznak ugyanarra az adenovírusra, ilyenkor ugyanis esélye sincs átadnia az új információt, mielőtt az immunrendszer elintézné.
2021. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
Ezek a vakcinák nem hosszú távra vannak tervezve, azt hiszem ezzel választ adtam a kérdésre. Arra jók, hogy ha esetleg a jövőben bekerülne a kötelező oltások közé, akkor mondjuk ezzel oltsák a fiatalokat és hasonlók, bár szerintem egyértelmű, hogy ez nem reális (pfizer tűnik egyelőre hosszú távú nyertesnek).
2021. máj. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!