Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » AstraZeneca 2. oltás 12 hét...

AstraZeneca 2. oltás 12 hét múlva, ellehet menni előbb is?

Figyelt kérdés

Szóval most kaptam meg, és július végén kell menni a 2.ra... Namost, ez kb azt jelenti, hogy a nyáron kilőve a nyaralás, mert Horvátországba pl 2. adag oltás után 2 héttel lehet menni majd.


Kérdésem, kitalálom júniusban, hogy jelentkezek megint a neten, és elmegyek, beoltanak majd? Mert látják, hogy júlis vége van a papíron :D



2021. máj. 13. 07:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem fognak.
2021. máj. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egy csomó helyen hirdetik, hogy lehet menni előbb. Hívd fel a háziorvosodat vagy menj el az oltópontra, ott nem tudom, hogy működik a dolog.
2021. máj. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hivatalosan lehet kérni előbb, hívd fel az oltópontot.
2021. máj. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Lehet menni előbb, ha van valami oka, nyilván elmehetsz. Háziorvosodat hívd fel.
2021. máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Volt ismerősöm, aki megpróbálta átfoglalni, azt mondták neki, kizárt dolog.

Nyaralni meg mehetsz augusztusban.

2021. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt mérlegeld, hogy mennyire éri meg neked hamarabb beadni a 2. oltást külföldi nyaralás miatt, mert orvosszakmailag abszolút nem indokolt, sőt. Ennél az egy vakcinánál azért lett kitolva a 2. oltás későbbre, mert tesztet bizonyítják, hogy hatékonyabb így.

[link]


Az EESZT-s időpontfoglalás kizárólag az első oltásra van. Szóval ha úgy döntesz, hogy hamarabb adatod be magadnak a 2. oltást, azt külön kérni kell. Háziorvosnál jelezd (és majd az oltóponton is, ahová behívtak 2. oltásra).

2021. máj. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
#6 sokakat nem az érdekel, hogy hatékony-e, engem se, túléltem több mint egy évet a járvány alatt tünetmentesen, akkor mitől féljek? :D Már biztosan átment rajtam, sok emberrel találkoztam. Én csak utazni szeretnék és kész. Gondolom ezzel a kérdező is így van.
2021. máj. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Sokakat meg az érdekel hogy túléli e. Rosszul gondolkodsz, simán belehalhat BÁRKI. Ha fiatal, ha egészséges. Vagy csak maradandó tüdőkárosodás.
2021. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 igen, de az esély arra, hogy valaki fiatalon belehaljon vagy maradandó károsodást szenvedjen, annyira csekély, hogy én ezen nem fogok idegeskedni. Ennyi erővel az autóba se ülj be, mert balesetet szenvedhetsz, meg túrázni se menj, mert a kullancstól elkaphatsz valami kórt.
2021. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9: Csekély??? Az akut fertőzésnél igen. De a poszt Covidot én már nem bagatellizálnám el... De te tudod. Ismerek olyan huszonévest, aki enyhe tünetekkel lazán átvészelte a fertőzést. Rá két hétre kezdődtek a szív és érrendszeri tünetek. Valószínűleg élete végéig szívgyógyszereket fog szedni.
2021. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!