Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik oltást válasszam?

Melyik oltást válasszam?

Figyelt kérdés

25 éves egészséges férfi vagyok, annyi mindent hallani az oltásokról, sőt egyes országokban már tilos az Astra.. Másutt nem engedik az oroszt.

Mit tegyek így? Családom össze vissza, orosz, moderna, pfizer oltva van, én és tesom még nem.

Ő nem is akarja, én nem tudom...

Háziorvosom szerint bármi jobb a semminél, de szerinte az Astra a legjobb, de ő még vár nem oltakozik még.. Azt mondja mert nem 100%os a döntése.


Szerintetek?



2021. máj. 13. 13:48
A kérdező szavazást indított:
Astra
Pfizer
Semmivel
22 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként az astra is jó. Én nőként örültem az astra idopontomnak de elmentem a pfizer akcióra.
2021. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Modernát kaptam, kézfájáson kívül más problémám nem volt. Családban Pfizert kaptak többen, ott is ugyan ez volt a jellemző, 1 esetben volt elhúzódóbb ízületi fájdalom, meg 1 esetben hányinger, láz. Baráti körben többen Astrát kaptak, az kiütött mindenkit 3-4 napra 38-40 fok közötti lázzal. Sputnikos ismerősöm csak 1-2 van, ők inkább enyhébb láz vagy hőemelkedésre panaszkodtak. Sinopharmost, Janssenest nem ismerek.


Én a helyedben Moderna vagy Pfizer oltást fogadnám el. Ezekből kb. mindegy melyik, amelyikhez előbb sikerül hozzájutni a háziorvosnál/oltóponton.


28F

2021. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyiket se. Erősítsd az immunrendszered. Jobban jársz. Ha ki lettek volna kísérletezve a vakcinák pár évig, és látszódnának a mellékhatások, akkor el lehetme dönteni, hogy melyik a jó.
2021. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!