Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik nem oltatják be magukat,...

Akik nem oltatják be magukat, nem félnek a két-háromhetes erős betegségtől, fulladástól és a többhónapos poszt-COVID-tól?

Figyelt kérdés

Világosan leírták az orvosok, kutatók, hogy az emberek túlnyomó részénél poszt-COVID alakul ki. A poszt-COVID nem csupán kellemetlenség, hanem olyan idegrendszeri szövődmények lesznek, amitől az ember alig tud dolgozni, vagy épp szívizomgyulladás alakul ki. Világosan leírták az orvosok, hogy semmit se tudnak arról, hogy mitől függ a poszt-COVID kialakulása (túlzott immunreakció miatti gyulladás, de hogy ez kiknél fordul elő, arról senkinek nincs sejtése).

Ezen kívül maga a betegség se piskóta, amit az ismerőseimnél tapasztalok, az igen durva!

Most nézegettem a koronavirus.gov.hu-t, elég sok 40 év körüli elhunyt van, akinek vagy nem volt alapbetegsége vagy totál irreleváns (pszichiátriai betegség, reflux, demencia (igen, volt 38 éves demenciás, én is meglepődtem)).


Én eléggé félek a betegségtől, kettő hét múlva kapom a második adat Sinopharm-ot. Remélem, tényleg kialakul a védettség, de erre még egy hónapot kell várnom (addigra be kell járnom az irodába is bizonyos munkák miatt).

Szeretném azt hinni, hogy rajtam is múlik, meg tudom védeni magamat, de az orvosok szerint nem így van. :D

Szedem a D-vitamint, az elvileg segít szabályozni az immunrendszert, így véd valamennyire a túlzott immunválasz ellen. Eszem zöldségeket, gyümölcsöket, iszom vizet, teát, sportolok.


2021. máj. 16. 13:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2021. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
53%

azzal gyengited magad a legjobban, ha felsz es masra sem tudsz gondolni es csak ezeknek a hangokra figyelsz

en atestem a betegsegen enyhen, a szuleim kozepesen, egyik ismerosomnel sem lett poszt covid...persze ez nem azt jelenti, hogy masnal meg nincs

de akkor gondolj arra is, hogy oltas utan is elofordulhat barmi, lehet kevesebb eselyed van ra, de attol meg van esely

a mentalis egeszseged ne menjen ra erre jobban es a jovoben majd ne provokalj masokat

2021. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy abba a 40%-ba estek, ahol nincs poszt-COVID.

Vagy nem vettétek észre a szívizomgyulladást (van ilyen, de attól még veszélyes, azért is javasolják, hogy MINDENKÉPP kardiológiai vizsgálat után lehet visszatérni a sporthoz.)

2021. máj. 16. 13:42
 4/29 anonim ***** válasza:
55%
Voltunk kardiologian, laborban es ultrahangon is. De ha neked jo az, hogy felsz a betegsegtol akkor nem fogsz megnyugodni 5 oltas utan sem...rovid- es hosszu tavon is artasz magadnak, ha stresszelsz
2021. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
Az a 40% úgy 95% inkább. Nálunk mindenki elkapta a családban, és elég sokan az ismerősi körből is. Én áprilisban estem át rajta másodszor. Post-Covid tüneteket csak a hírekből ismerjük. Nyilván tartok tőle, de ha egyszer nem ajánlott számomra az oltás, akkor mit csináljak? (Magas a vérnyomásom, vérhígítót is szedek jó pár éve, több orvost is kérdeztem, egyikük sem ajánlotta ezek miatt.)
2021. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, a negatív, pesszimista, félelemmel teli hozzáállásoddal GYENGÍTED az immunrendszeredet. Hiába eszel vitamindúsan, ha mentálisan ezt lerombolod.


Mitől is féljek? Nincs okom rá. Te viszont félhetsz, mert az agyadat már átmosták. Csak sajnálni tudlak.

2021. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem annak a mentális egészségével van baj, aki ilyet kérdez, hanem azokéval, akik szerint ez provokáció. :)
2021. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%

#5, #6 kar a gozert, latjatok, hogy ugyis lepontoz mindenkit, aki nem azt mondja amit hallani szeretne

kerdezo hajra, idegeskedj, stresszelj, 4 maszkot huzz es 2 percenkent fertotlenits, felesleges az a vedoreteg a kezeden, testeden...csak a vakcinaban bizz, attol soha semmi bajod nem lesz! :)

(2;4 voltam)

2021. máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#6


Én szívesen gyengíteném az immunrendszeremet, mert ha bajom lesz, az csak és kizárólag a túlzott reakciója miatt (COVID-ról beszélek).



Egyébként én csak azt állítom, amit az ORVOSOK, kutatók mondanak (gondolom szakma szerint orvosok, biológusok, ezeken belül immunológusok, virulógusok zömében).

2021. máj. 16. 13:56
 10/29 anonim ***** válasza:
70%

#9

Mindig vannak olyan lefizetett "szakemberek" , akik a csillagokat is lehazudják egy bizonyos összegért.


Pár napja Szlávik és Rusvai is az ATV-ben kijelentette, hogy gyógyszerkísérlet folyik jelenleg. Tessék, nyugodtan oltakozz csak. 😒 Ők egyszer ezt mondják, máskor meg azt.

2021. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!