Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a The lancet eléggé lehúzza az oltások valós hatásosságát gyakorlatilag a nullára?

Figyelt kérdés

[link]

Leginkább oltottak véleménye érdekelne, én egy Pfizert kaptam eddig. Az első oltás előtt már láttam egy cikket ami szerint a 95% az valójában max. 30% de úgy döntöttem így is kérem, ha ez igaz is 30% az elég jó a semmihez nézve. Ugyanakkor ez a cikk most kiakasztott, először is ez mégiscsak a The Lancet másodszor ez itt már nagyon durva jelentéktelenséget jelent az oltottságnak az oltatlansághoz képest. Röviden a cikk arra mutat rá, hogy az oltásgyártók egy lényegtelenebb mutatót (RRR) domborítanak ki amitől úgy néz ki mintha nagy hatékonyságú lenne az oltás az oltatlan csoporthoz képest és a valójában jelentősebb és fontosabb mutatót (AAR) kukázzák. Végeredményben ez annyit jelent az eredmény szerint megbetegedés esélyének csökkenése nem éri el a 2%-ot az oltatlanokhoz képest ami gyakorlatilag egy semmi.

Gyakorlatilag ugyanannyi esélyem van megbetegedni mint az oltatlanoknak! És nem vállaltam a trombózis meg a többi furcsaság kockázatát. Nem hinném, hogy felveszem a második dózist de érdekelne másnak mi a véleménye akiknek még hátra a másik dózis például. Vagy még most állnak oltás előtt.


2021. máj. 16. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam a cikket. Ha jól értelmezem, itt az a lényeg, hogy milyen csoport adatait emelik ki, a idős, krónikus betegekét, vagy a teljes populációét. Ez nekem sok újat nem mondd, mert ha csak a hazai halálozás statisztikai adatokat nézzük, látható, hogy jórészt idősek halnak bele, akiknek van alapbetegségük. És bár volt pár fiatal, alapbetegség nélküli, "meg már xy-nak az ismerősének az ismerőse is fiatal volt és sportolt, és mégis meghalt", azért ez a szám még mindig elenyésző. Így a cikk számomra ezt jelenti, hogy ezt a betegséget azért a populáció nagyrésze átvészeli, oltás nélkül meg oltással is, aki viszont alapbetegséggel bír, és/vagy idős, nekik az oltás nagyobb védelmet jelent, mert jelentősen enyhébb tünetekkel, végkimenetellel vészelik át. Ez meg eddig sem volt újdonság, a cikk mindezt számszerűsíti.
2021. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm a válaszodat. De akkor te mondjuk egy 27 évesnek javasolnád ez alapján az oltást? Vagy csak idős nagyszülőknek mondjuk?
2021. máj. 16. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Egyetertek egyes magyarazataval, ugyanakkor ezt szerintem is meglepo igy latni csak mert nem ezt kommunikaljak. Valoban eletmento 95%-os oltasokrol hallunk. En innentol nem javasolnam senkinek a nem kockazatos csoportokon kivul. A termeszetes immunitas az vegul is a legtokeletesebb es legbiztosabb forgatokonyve a nyajimmunitasban valo reszvetelnek. Ha valaki szamara ninvs nagyobb kockazat oltatlanul akkor miert ne vallalja a termeszetes uton valo fertozodest. En egyebkent a kinait kaptam. Kivancsi lennek azzal mi a szitu.
2021. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem olvastam még el (el fogom majd), de akármit írnak, a valós életben szinte biztosan képest teljesen száműzni a járványt az életből csupán 60% átoltottság mellett is (Izrael). Nagyban gátolja a megfertőzést és a fertőzést is ebből következően.
2021. máj. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!