Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ételt házhoz rendelni járvány...

Ételt házhoz rendelni járvány idején?

Figyelt kérdés

Be vagyok oltva, én is meg a párom is, bár csak egy oltást kaptunk még. Szerintetek mennyire biztonságos házhoz rendelni? Főleg pizzára gondoltam.

Az egyik cikkben ezt írják:

"A vírus a csomagoláson napokig is életben maradhat, azért olyan élelmiszernél, ami nem igényel hűtést, 3 napig „karanténba helyezhetjük”, vagy mossuk le alaposan és érdemes azokat a felületeket is folyamatosan tisztítani, amely érintkezett a behozott élelmiszerekkel."

"A szakértők azt javasolják, hogy például melegítsük újra a rendelt ételt, tegyük tálcára, vagy egy újságpapírra a megvásárolt termékeket. Az ételek normális főzési hőmérsékletén, 75 fokon már elpusztul a vírus, így érdemes olyan ételt rendelnünk, amit felmelegíthetünk. "

Forrás: [link]


Még a rendelés is veszélyesnek és macerásnak tűnik. Viszont ha annyira életveszélyes lenne, akkor gondolom nem is engedélyezték volna eddig sem. Még akkor is volt rá lehetőség mikor még oltás se volt és még több fertőzött volt.


Azokhoz szólok elsősorban, akik nem hiszik a vírusra hogy kitaláció, akik amúgy maszkot hordanak, tartják a távolságot, akik beoltatták magukat vagy várnak a vakcinára.

Olyan válaszokra nem vagyok kíváncsi, hogy a vírus nem is létezik, mert ha így gondolnám, akkor ki se írtam volna ezt a kérdést.



2021. máj. 17. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Semennyire nem veszélyes.

Te meg paranoiás vagy.

2021. máj. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért lennék paranoiás? Azért köszönöm a válaszod.
2021. máj. 17. 14:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már 1 éves cikk. Még senkit nem találtak, aki csomagolástól betegedett volna meg.
2021. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Mi 2-3 hétvégén rendelünk egy hónapban. Semmi bajunk sem lett. Sem a bolti dolgoktól. A higiéniára ugyanúgy figyelek, mint járvány előtt, semmivel sem fokozottabban.

Ezt már csak mellékesen mondom, hogy fél éve elkaptuk a vírust. És nem a házhozrendeléssel, hanem barátom hozta haza a munkahelyéről, mert ott félvállról vették az egészet a főnökök, pedig többszáz alkalmazott van.

2021. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:
82%
A pizzát forrón teszik a dobozba, ezért azon nem maradhatnak vírusok. De a csomagolás külsején maradhat vírus. A papír anyagokon 3 órán át. Ha extra óvatos akarsz lenni, akkor kiveszed a pizzát a dobozból és kezet mosol.
2021. máj. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mintha kiesett volna neked 1 év. Rendelni teljesen biztonságos.
2021. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd 2 hét karanténba a kaját. Ha nem produkál tüneteket, biztonságosan elfogyaszthatod.
2021. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1 éves cikkekre ne hagyatkozz a járvánnyal kapcsolatban. Azóta már rég kiderült, hogy a felületen történő terjedésre minimális az esély.


Hamég csak egy oltást kaptatok, a házhoz rendelés a biztonságosabb

2021. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.
2021. máj. 18. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!