Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők középsulis gyerekekkel...

Szülők középsulis gyerekekkel és középiskolások tényleg nem tudnátok otthon ülni és Valóban tanulni, a járvány jelenlegi pontján, ha online oktatást rendelnének el országosan?

Figyelt kérdés

Most mondta Orban Viktor, hogy a kozepsikolasok miatt nem zarjak be az iskolakat, mert hogy ugyse maradnak otthon (es o is volt fiatal es ezt onnan tudja).

Én eddig látva a párom kozepiskolas gyerekeit inkabb azon bosszankodtam, hogy életképtelenség miatt (mert még egy rántottát se tudna megsütni annyira lusta, és egész nap csak videójatékoznának vagy sorozatokat néznének és csetelnének) nem lehet, a mai 14-18 éves korosztályt otthon hagyni.

Ehelyett itt is latom volt kerdes tegnap (?), hogy az anyja nem hagyja bulikazni suli után és nem jöhetnek a haverok át, tehat tényleg ennyire megbízhatatlan buta gyerekek a mai kozepsulisok? Szülők ti ezt megerősítenétek? És ti diákok?



2020. nov. 6. 17:42
A kérdező szavazást indított:
Szülőként biztos vagyok benne a saját gyerekem otthon maradna.
Szülőként nem vagyok biztos abban, hogy a gyerekem nem ugrana-e át a baratjához, menne boltba, hívna át vkit.
Középiskolásként kijátszanám anyámék (átmennék, találkoznék másokkal).
Középiskolásként felfognám, azért lesz online oktatás, hogy minél kevesebb személyes érintkezés legyen másokkal és biztos nem mennék át mashoz stb.
Nem érdekel a vírus.
Nem hiszek a vírusban.
Egyéb.
95 szavazat
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Akinek nincs ilyen koru gyereke az irja oda, hogy neki nincs vagy fiatalabb gyereke van.
2020. nov. 6. 17:43
 2/30 anonim ***** válasza:
69%

Gratulálok az oktalan hergeléshez, ujjal mutogatáshoz, gyűlöletkeltéshez, gyűlölködéshez!


Két 18 éves, végzős középiskolás édesanyja.

2020. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki tudna és van, aki nem - ez mindig is így volt. Vagy most jön az, hogy 25, 50, 100, x évvel ezelőtt minden kamasz csuda szorgalmas volt és kivétel nélkül betartott minden szabályt?
2020. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem tudom. Nekem hatodikos a lányom, és márciustol egyedül volt itthon június 15-ig. Részt vett minden online órán, és éhen sem halt.
2020. nov. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Savlekotő ***** válasza:
27%

Nem lehet, a mai 14-18 éves korosztályt otthon hagyni.

Azért nem mert elkúrják a nevelésüket egy normális 14 éves nem gyújtja fel magát mert anyuka apuka nincs mellette,és tud magának kaját is csinálni stb,kettő a saját korosztályom szintén képtelen a p csáján megülni,a pékárút ma szemem előtt fogdosta majd dobta vissza egy velem egy korú hölgy a sparban pedig ott lógott a csipesz. Erre szoktatták amúgy népeket hogy menni menni menni,nyitott világ,a gyerekeknek 0 24 ben kell a műsor mert megbolondulnak az információ dömping nélkül,ami részben nem rossz hogy nyitottabb lett a világ,csak most ez szépen visszaütött.

70F

2020. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
64%

Az én 18 éves végzős öcsém nem tud úgy otthon tanulni. Érettségizne, csak hogyan, ha bejön az online oktatás? Volt már ilyen, és a tanárok nagy része csak megadott egy oldalszámot a könyvben, vagy küldött egy ppt-t és szevasz. Akkor mi lesz vele? Fogadjunk talán tanárt minden tantárgyból hogy felkészítse, vagy ismételjen vele? Amikor pl matekból mindig is gyenge volt, még tanári segítséggel is? A másik, a kisikolások. Nem egy munkatársam volt aki a 6-7 éves gyerekét nem tudta sehova tenni. Hát elment fizetésnélküli szabadságra, vagy épp felmondott.

Nagyon jó ez a home office, meg online oktatás, csak nem mindenütt működik, vagy legalábbis ahogy kellene.

Szerintem az idősebbekre, vagy akik betegeskednek kellene jobban vigyázni, és nekünk is rájuk (tudom, akárki belehalhat), de anarchiát sem akarunk gondolom. Tesztelni kellene, nem bezárni mindenkit, mert az nem megoldás. Menjenek csak iskolába.

2020. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

Én az online oktatás alatt sehova sem mentem, így pedig minden egyes nap kétszer buszozok idősekkel együtt, látogatom a boltot uzsonnavásárlás céljából...

Vannak megbízhatatlan és buta középiskolások, de ha csak azok járkálnak ki az online oktatás idejében, akkor is kevesebb diák lenne odakint, mint most, véleményem szerint :)

2020. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
45%
Online oktatás volt nálunk a Főiskolán, a vizsga is online volt, nyáron. Láss csodát, sikerült így is.
2020. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
33%
A saját kölykéről mindenki azt hiszi, hogy megülne a seggén, de sajnos ezeknek a gyerekeknek nagyrésze nem maradna otthon. Kertes házas övezetben lakunk, de annyi fiatalt még soha nem láttam itt az utcákon, mint tavasszal a kijárási korlátozás alatt.
2020. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
42%
A tavaszi kijárási korlátozás alatt itt a környékünkön több tini "bandázott" iskolaidőben is. Én munkanélküli voltam, akkor jártam kocogni, és bizony a játszótereken, a boltok környékén és a parkokban is 5-8 fiatal gyerek összeverődve múlatta az időt. Nyilván az ő szüleik nem home office-ban dolgoztak, így nem voltak felügyelet alatt. Szóval szerintem sokan vannak, akik tojnak a szabályokra, mint ahogyan vannak olyan fiatalok is, akik értelmesek.
2020. nov. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!