Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Furcsa, hogy kicsit bánom,...

Furcsa, hogy kicsit bánom, hogy a Pfizer védőoltást adattam be magamnak az orosz vagy a kínai helyett?

Figyelt kérdés
Nem váltott ki egyelőre semmi durva mellékhatást, még lázam se volt az elsőtől, de mégis utólag belegondoltam, és számomra valamiért veszélyesebbnek tűnik az orosznál vagy kínainál. Beoltva mindenképp be akartam lenni, csak lehet nem ezt kellett volna hiába ezt mondják a leghatékonyabbnak. Vagy nem veszélyesebb az orosznál, kínainál?
2021. máj. 19. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem veszélyesebb. Igazából ez az egyik oltás a nagyon kevés közül, amelyeket minden országban engedélyeztek.


De ha veszélyesebb is lenne, már olyan mindegy, ezzel vagy beoltva és kész.

2021. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon jó a pfizer. Látod, szinte ölik egymást érte az emberek! Nem hinném, hogy az orosz vagy a kínai jobb lenne. Kétlem. Amúgy én oroszt kaptam, akkor még nem volt miből válogatni. Én a pfizert kértem volna.
2021. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vuk-91 ***** válasza:
100%

Én is Pfizerrel oltattam be magam, semmi bajom.


Ha nem akarsz kockáztatni az oltással, egyvalamire figyelj oda: Ne akkor oltasd be magad, amikor már elragadott a nyavaja. Régen én is így jártam, amikor oltást kaptam, és utána "súlyosabban betegedtem le", és kiderült, hogy mindez a rossz időzítés hibája. Ha nem vagy biztos benne, hogy makkegészséges vagy (bár pont ez a furfangos része, mert alattomos a kis vírus) akkor a biztonság kedvéért csinálj valami vizsgálatot.

2021. máj. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
én örülnék ha pfizert kapnék
2021. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem fogadtam el a háziorvostól a Pfizert,a kórházban szúrattam Szputnyikot.Egyformán jónak gondolom őket,a védelem várható időtartamáról még nem tudni mindent de a Pfizer esetében már túl sokszor emlegették a harmadik szúrást.

Egyébként ez fura,nekem felajánlotta a doki kérés nélkül,más meg arra vár de nem kap...hogy a 18 éveseket ne is említsem.A fiam sem jutott hozzá mert bár 18,de tavaly ősszel töltötte,így neki nem járt.

2021. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyiknek megvan a maga baja.

A kínai az a legősibb technológia. Ráadásul drága és valaki jól is járt a beszerzéssel.

Az orosznál csomó nyitott kérdés van, hogy pontosan mi is van benne.

A Pfizer meg túlságosan új technológia, de eddig jól szerepel.

Amúgy pont az orosz meg a kínai az is kérdéses, hogy melyik ország fogadja el, és ott a legkisebb a gyártásbiztonság.

2021. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vuk-91 ***** válasza:
81%
Hát igen, nekem is valamiért hidegrázás jön rám ha azt hallom, hogy a kínai, illetve orosz vakcinákat reklámozzák sok helyen. Kínánál már azért is, mert ott elég korrupt a politika, ráadásul az egész járvány ott kezdődött már 2019 közepe körül, de ők sikeresen titokban tartották, hogy baj van (ami hasonló Csernobilhoz, amit a Szovjet Kormány igyekezett a lehető legnagyobb titokban tartani csak azért, mert az ilyesmi rontja a rezsim imidzsét. Össze is omlott az egész úgy, ahogy van!). Az oroszoknál is hasonlónak érzem a helyzetet, de ott jobban zavar, hogy Orbán túl jóban van a Putyin úrral. Aki gyanúsan hosszú ideje van hatalmon. De elég sok érv jött, ami már nem csak nekem tette gyanússá a vakcinákat, még ha működnek is, mint mondták, drága, valaki jól járt a beszerzéssel, és nem volt bevonva a szakértői vélemény az engedélyezésnél, illetve a gyártásbiztonság. Szal inkább a Pfizer.
2021. máj. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem fura, én is bánnám a helyedben, mondjuk nekem eleve szóba sem jöhetett a Pfizer, azt biztos nem kértem volna. Nekem a legbizonytalanabbnak tűnik az összes vakcina közül.
2021. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a kínait bánom kicsit. Félek, hogy nem alakul ki a védettség.

Ráadásul a háziorvos adja be, aki néha rámondja, hogy baktérium van az ember torkában (reflux, szennyezett levegő stb miatti váladékosságot lát), az elsőnél megúsztam, beadta, de itt van még a második...



28N

2021. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!