Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Olyan előfordulhat, hogy...

Olyan előfordulhat, hogy korona elleni oltásnak csak 3 nap után jöttek elő mellékhatásai? Vagy valószínűleg nem attól érzem magam furcsán ma?

Figyelt kérdés
Vasárnap kaptam, aznap, hétfőn, kedden nem volt tőle semmi, ahova beadták ott fájt kicsit ha megnyomtam de ennyi, semmi más. Ma viszont mióta felkeltem furcsán érzem magam kicsit, furcsa érzések vannak a fejemben, kicsit olyan dekoncentrált, levert vagyok, kissé szét vagyok csúszva. Lehet az oltás miatt, ha előző két napon meg nem volt semmi? Kicsit előbb elő kellett volna jönnie, ha amiatt lenne nem?
2021. máj. 19. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha korábban sosem vagy ritkán éreztél ilyesmit, akkor jó eséllyel attól van.
2021. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Idősebb kollegám Pfizer-t kapott, kb 1.5 - 2 hétre rá (valószínűleg hamarabb elkezdődött csak nem vette észre) jöttek ki mellékhatások (ez már nem oltási reakció ilyen időtávban):

Magas vérnyomás, megemelkedett pulzusszám. Kimerültséget, fáradtságot, szédülést stb. lehet tapasztalni. Megmérte, a vérnyomása (ami előtte rendben volt) 160-180 körül volt, pulzusa pedig 130-150 között (mintha elment volna mondjuk kocogni/futni egyet de ez ülőhelyzetben, nyugalmi állapotban volt).


Mivel napok alatt sem ment lejjebb, sőt még felfele ment inkább, elment a házi orvoshoz, kapott vérnyomás csökkentő gyógyszer(eke)t. Bármelyik oltásnak lehetnek ilyen mellékhatásai.

Ajánlatos otthonra vérnyomásmérő, véroxigénszint-mérő (igazolt covid-osoknak is) és naponta legalább egyszer megmérni, vagy ha mást nem akkor, amikor feltűnően nem stimmel valami.

2021. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonló esetről hallottam, de nem biztos, hogy nálad is csak utóhatás. Ha továbbra is fennáll, ajánlom, hogy pénteken menj orvoshoz.
2021. máj. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!