Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pfizer oltás után milyen...

Pfizer oltás után milyen tünetek jelentkezhetnek?

Figyelt kérdés
Vasárnap délután kaptam meg, a karfájás mellett nekem volt egy konstans fáradtság érzetem, illetve tegnap estére olyan érzésem volt mintha hőemelkedésem lenne és hányingerem is volt. Más is tapasztalt hasonlókat?

2021. máj. 20. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nekem a karom nagyon fájt és a fejem kB. 30percet. Ezen kívül semmi. Másnapra jobban lettem.
2021. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez teljesen normális, a vakcináknak az a célja, hogy immunválaszt váltsanak ki. Ez nyilván ott lesz a legerősebb és ott fog kialakulni gyulladás, ahová beadták, tehát a felkarban. Azon kívűl a tű valamennyire felsérti az izmot, hiszen tű, ez is okozhat fájdalmat. A láz és fáradtság megint csak azt jelzi, hogy dolgozik a szervezet.
2021. máj. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egy idősebb kollegám Pfizer-t kapott, kb 1.5 - 2 hétre rá (valószínűleg hamarabb elkezdődött csak nem vette észre) jöttek ki mellékhatások (ez már nem oltási reakció ilyen időtávban):


Magas vérnyomás, megemelkedett pulzusszám. Kimerültséget, fáradtságot, szédülést stb. lehet tapasztalni. Megmérte, a vérnyomása (ami előtte rendben volt) 160-180 körül volt, pulzusa pedig 130-150 között (mintha elment volna mondjuk kocogni/futni egyet de ez ülőhelyzetben, nyugalmi állapotban volt).


Végül a házi orvos írt fel neki vérnyomás csökkentőt, az segített nagyjából visszaállítani.

2021. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 napig nagyon fájt a karom, egy ideig csak éreztem aztán egsszer csak már nem birtam felemelni mert nagyon fájt a ha mozgattam. Meg a második nap ahogy a karom kezdett jobb lenni úgy lett ködösebb a fejem úgy éreztem magam úgy egyre rosszabbul, de estére ez is elmúlt. Most van a harmadik napon most jól vagyok a karomat is mozgatom rá is tudok feküdni meg minden
2021. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom ki pontozott le (#3-ast) de ez tényleg így van...Bár van akiket a kész tények sem érdekelnek csak, mert mást hisznek el a vakcinákról. Egyébként nincs egyéb baja a kollegámnak de valóban ezt okozta neki. Az orvos mondta egyébként, hogy igen, ez egy "mellékhatása" lehet de elvileg elmúlik magától is. De biztonság kedvéért kapott vérnyomás csökkentőt.
2021. máj. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Hát azért kész tényekről ne beszéljünk. Két héttel az oltás után felment a vérnyomása, az orvos meg rámondta, hogy "lehet" mellékhatás. Ez így elég kevés. Ezer más okból is kialakulhat magas vérnyomás és pulzus, pláne időseknél.
2021. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyira nem idős azért (50-60 közti), és igen, a doki mondta, hogy simán ettől lehet neki. De hallomásból már nem egy ilyen esettel találkoztam. Mondjuk épp nem érdekel ki, mit hisz el, amit mondanak neki, de én a tapasztalatok alapján tudom ezeket.
2021. máj. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én tegnap kaptam az első oltást. Rövid ideig szédültem,hányingerem volt,zsibbadt a karom. Utána már csak az oltás helye fájt.
2021. máj. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!