Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orosz és kínai vakcina vélemény?

Orosz és kínai vakcina vélemény?

Figyelt kérdés

Akit a kettő közül valamelyiket választják, miért teszik? Ilyeneket hallottam már: "Mert régebben mindenkit orosszal oltottak", "Mert kínai vakcinával sok országában oltottak és nem lett baj", "Mert nem az oltás típusa számít, hanem a védettség".


Ezekről az oltásokról nem lehet tudni semmit. Az orosz Szputnyikot pár Európán kívüli ország már bevizsgálta, és elvileg biztonságos és hatásos. Viszont én ettől függetlenül nem értem, miért választja valaki ezt, a már Európai unión belül bevizsgált, igazoltan hatásos vakcinák helyett. Itt azokra gondolok, akik direkt csak az oroszt akarják, más nem jó nekik.


Amiket már hallottam:


"Több országban is már bevizsgálták és biztonságos és hatásos".

Az Európai unió által elfogadott vakcinákat is bevizsgálták és biztonságosak és hatásosak, azzal a különbséggel, hogy ezek esetében 100%-ban biztosak lehetünk abban, hogy nem vernek át minket. Úgyhogy ez az indoklás értelmetlen.


"Mert gyerekkoromban mindenkit orosszal oltottak, és nem volt gond és hatásosak voltak az oltások.

Ez igaz, de akkor más idők voltak. Az hogy régen jól voltak az orosz oltások, nem jelenti azt, hogy ma is jók. Tehát ez az indoklás is értelmetlen.


Viszont ha ez orosz Szputnyik vakcina tényleg jó, akkor az oroszok mért nem oltják be magukat vele? Miért exportálják külföldre? Egyetlen értelmes válasz van: mert nem annyira jó, hogy saját magukat beoltsák vele.


Függetlenül attól, amiket írtam, nem állítom azt, hogy az orosz oltás rossz. Én biztos hogy nem választanám, amíg nincs bevizsgálva. Lehet hogy az orosz a legjobb vakcina, de ezt nem lehet tudni biztosan.


Esetleg valamilyen értelmes magyarázat, hogy valaki miért választja csak az oroszt, azok után amiket fentebb írtam?


És most a kínai.

Amiket hallottam:

"Kínában mindenkit ezzel oltottak, és ott nem is terjedt el a vírus".

Ez nem igaz. A kínaiak több vakcinák is oltottak. Az hogy nem terjedt el a vírus az igaz, bár Kína nem demokratikus állam, simán lehet hogy csak hazudnak róla, pl.: nem jegyzenek fel minden pozitív tesztet. Nem állítom, hogy hazudnak, egyszerű csak nem lehetünk benne biztosak, hogy nem hazudnak.


És az interneten egy kis keresgélés után a kínai vakcinák kapcsolatban nem olyan találatok jönnek elő, hogy hatékony lenne a kínai Sinopharm oltás. Épp ellenkezőleg, olyan hírek vannak, hogy egyáltalán nem hatásos. És ezzel kapcsolatban vannak olyan hírek is, hogy a kínai oltás után emberek elmentek tesztre, és az eredmény: szervezetük egyáltalán nem termelt ellenanyagot. Szóval szinte biztos hogy a kínai oltás nem hatásos.


A kínai oltással kapcsolatban bármilyen értelmes indok, hogy miért választja valaki ezt?


Igazából szerintem egyetlen indok van, miért jó a kínai vagy az orosz vakcina: mert Magyarországon belül járnak vele enyhítések. De külföldön nem, csak egy-két országban.


De most komolyan. Ha ezek a vakcinák jók, miért nem akarja egyik ország sem, hogy Euróban regisztrálva legyen. Valószínűleg azért nem, mert ezek az oltások nem jók. Az orosz regisztrálása már ugyan elkezdődött, de miért vártak vele idáig? És eleve miért nem magukat oltják vele?


Aki pedig azt mondaná, hogy Astra Zeneca regisztrált oltás, és mégis rossz, az téved. Semmi gond nincs vele. Pár ember meghalt miatta vérrögképződés miatt amit elvileg az oltás okozott, habár egyik esetben sem diagnosztizálták ezt. És akiknek ilyen problémájuk volt, azoknak már előtte is volt rendellenességük a vérükkel kapcsolatban. És statisztikailag nagyobb az esélye annak, hogy elüt egy autó az utcán, mint annak, hogy az oltás halált okozzon. De az utcára mégis kimegyünk, viszont az oltástól félünk. És egy olyan oltásról van szó, ami igazoltan védelmet biztosít. Ezt sem értem, hogy pár országban miért tiltják be az Astra Zeneca oltást.


Szerintem ez az oltás dolog csak egy politikai taktika, mert így Orbán elmondhatja, hogy Magyarország milyen jól teljesít, milyen sok embert beoltottak.


Szóval kíváncsi lennék, miért választjuk az orosz vagy a kínai oltást? A fentebb leírt dolgokat nem mondjátok, mert nagyon egyszerű rájuk cáfolni. És miért félünk az Astra Zeneca féle oltástól?



2021. máj. 23. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

A magyar nyers adatok alapján eddig a Szputnyik a leghatásosabb. El is fogyott gyorsan amúgy, Magyarországon már nincs rá esélyed. És mellékhatások tekintetében sem olyan durva, mint a Pfizer vagy Astra. (Astrát már 3 EU-s oroszágban kivezették emiatt.)


Nem véletlen, hogy már az osztrákok is vettek belőle. [link]


A kínai hagyományos technológia miatt lehet vonzóbb (nem csak tüskefehérje van benne, tehát hatásosabb lehet mutánsok ellen), és itt is a kedvezőbb

mellékhatások lehetnek még fontosak.


Végezetül vannak, akik Bill Gates miatt kevésbé bíznak a nyugati oltásokban. (Különféle konteók.)

2021. máj. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Én ha végül rákényszerülök hogy beoltassam magam mert ellehetítlenek a rendelkezések, és külföldön is elfogadják, akkor csak kínaival vagy orosszal. Teljesen hidegen hagy mennyire hatékony, mert csak az eu digitális zöldigazolvány érdekel mint sok más embert.
2021. máj. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Mert az mrns technika kisérleti, és nem szeretnék az emberek ha a gyógyszer pár éves standard tesztjét(ami most 8 hét volt) rajtuk hajtanák végre a gyógyszergyárak.
2021. máj. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
#3 Csak a Pfizer és a Moderna vakcinái mrns alapúak, szóval ezzel nem válaszoltad meg a kérdést.
2021. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Orosz az egyik legjobb, és hamarosan meglesz az EMA engedély. Már csak pár tízezer darab van belőle, és nem is lesz nagyon több.

Kínai kérdőjeles, biztonságosnal biztonságos, kevés reakció, a de a hatásossága - főleg időséknél - még kérdőjeles.

2021. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Honnan veszel ennyi hülyeséget? Az oroszok használják a Szputnyikot, azzal és a másik két saját vakcinával oltanak mindenkit, külföldi vakcina nincs is az országban
2021. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

2-es. Ha csak az igazolvány érdekel, akkor viszont nem kéne se az oroszt, se a kínait választani, mert nyilván csak Európában regisztrált vakcinára fognak uniós igazolványt adni. Vagy mást gondoltál?


3-as. Tehát a már letesztelt, igazoltan hatásos és biztonságos helyet választasz mást, ami egyáltalán nem biztos hogy jó. Mindezt csak azért, mert az új hatásosabb, efektívebb, jobb technológiával készült vakcináktól félünk. Érdekes.


5-ös. Orosz az egyik legjobb? Ezt honnan veszed? Tényleg azt mondják hogy az a legjobb, de mitől vagy biztos abban, hogy ezeknek a találgatásoknak lehet hinni?


6-os. "Honnan veszel ennyi hülyeséget?" Kifejtenéd kérlek, hogy milyen hülyeségeket írtam? Nem értelek.

De ha oroszoknak van saját vakcinájuk, akkor azzal kellene kezdeni, hogy saját magukat beoltják, és csak utána exportálnak külföldre. De nem ezt csinálják, és lehet hogy ez nem véletlenül van. Gondolj bele. Ha náluk még nincs mindenki beoltva, akkor miért exportálják a vakcinákat külföldre?


Orosznak hamarosan lesz EMA engedélye. Elvileg. Attól még hogy megkezdődött az engedélyezése, egyáltalán nem biztos, hogy kap is engedélyt.

2021. máj. 23. 16:36
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"De ha oroszoknak van saját vakcinájuk, akkor azzal kellene kezdeni, hogy saját magukat beoltják, és csak utána exportálnak külföldre"


Akkor itthon még egy ember se lenne beoltva. A Pfizer és a Moderna miért exportál, amíg az usa több mint fele még nincs beoltva?

2021. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
5: a gyakorlati eredmények alapján lehet ezt mondani.
2021. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
De még több hülyeség is van a leírt dolgokban. Nem csak "pár országba" jó az orosz én a kínai, jelenleg több olyan van, ahol elfogadják, mint ahol csak a nyugatit. És hogy miért nem könyörögnek az eunak hogy el legyen fogadva? Mert magasról leszarják az eu-t, ami egy jelentéktelen tényező világviszonylatban. Rengeteg ország veszi az oltásokat, nem tényező az a pár tízmilliós tétel amit esetleg az eu rendelne
2021. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!