Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha egy beteg COVID-tesztje...

Ha egy beteg COVID-tesztje pozitív és az enyhe lefolyású,akkor karanténba (a lakásába) kényszerül.Írnak fel neki bármilyen gyógyszert?Vagy vár,hogy a szervezete önmagától legyőzze a kórt?Hogy van ez?

Figyelt kérdés
koronavírus,pozitív,gyógyszer

2021. máj. 23. 01:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Kivárja, nincs még rá gyógyszer.
2021. máj. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Vírus, tehát az immunrendszernek kel legyőznie. De szokták írni, illetve ajánlani.

Először is itt a Favipiravir. Amikor én kaptam egy még otthonra nem adták.

Nekem a dokim megelőzés gyanánt írt antibiotikumot (Sumamed), emellé recept nélkül Ambroxol, C és D vitamin ment nagy dózisban.

Torokfájásra meg Septofortot vettem. Lázam nem volt, de ilyenkor jó, ha van otthon lázcsillapító.

Illetve van olyan doki, aki ilyenkor vérhígítót is ad. Én nem tudom, kaptam-e volna rá, én alapból szúrom magam vele más miatt.

2021. máj. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség miatt semmit nem írt fel a doki, a páromnak doxycyclint, d vitamint, lázcsillapítót rendelt el.

A kolléganőm, aki megfertőzött háromszor is kapott favipiravirt.

2021. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Favipiravir vényköteles továbbra is?Mennyibe kerül?
2021. máj. 23. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!