Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pfizer vagy Szputnyik?

Pfizer vagy Szputnyik?

Figyelt kérdés
Melyiket választanád, melyikben bízol jobban?
2021. máj. 25. 10:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%
Egyik sem. Még van immunrendszerem.
2021. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#11 mindenkinek van..
2021. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
A Pfizer az indiai mutans ellen is nagyon hatekony. Ha ez a dzsipszi diktator pont azt propagalna, nem utasitanam el tuntetoleg.
2021. máj. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kettő közül Pfizer.

Mit csinálsz,ha kell harmadik oltás?

Nem hoznak több Szputnyikot.

2021. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Először én is Szputnyikra vártam az orvosnál.

Majd elkísértem valakit az oltópontra, aki a második Szputnyik időponton módosíttatott, és volt megmaradt Pfizer, beleegyeztem. Az első oltás után pici reakciók voltak (enyhe nehézlégzés beszédkor, mintha futottam volna; másnap álmosság; 11. napon nyirokcsomó fájdalom, azaz semmi komoly) a 2. után meg a karfájdalmon kívül semmi, az is 1-2 nap után elmúlt.

A vektoroknál ott a pici kockázat, hogy ha már találkoztál az adott vírussal veszélyes formában azelőtt, akkor ugyanazt a fajta adenovírust is elpusztíthatja az immunrendszered. Persze ezért használnak "ritkábbat", ill. inkább állatokban előfordulót.

Régebben ilyennel oltottak ebola ellen, ők ugyanazzal a hordozóvírussal már nem is kaphatnak semmilyen oltást.

A Szputnyikos ismerősömnek semmi baja, bár fura kis piros kiütés pontocskák voltak egy ideig az egyik nagy lábujján, majd olyan varrosak lettek. Ugyanez a lábujja "derékszögben" begörcsölt (vagy az oltástól, vagy nem).

2021. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kimaradt: 32 éves vagyok, alapbetegség nincs.
2021. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Alex Fly ***** válasza:
Kb. teljesen mindegy. A két legjobb vakcina, ami jelenleg hozzáférhető. Ami esetleg számít, hogy a Szputnyik jelenleg még nem rendelkezik EMA-engedéllyel, ami nehézségeket okozhat, ha át szeretnéd lépni az országhatárt - de ez ha minden igaz, hamarosan megváltozik...
2021. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Pfizer. Tegnap is arrol irtak a nemet mediak, hogy az EMA altal "inkabb valoszinütlen", hogy engedelyezni fogjak a Sputnikot. Az adatok a Sputnikkal kapcsolatban ellentmondasosak es nem transparensek. A hire kb. olyan szinten van, mint az AstraZenecae.
2021. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az Indiait🇮🇳
2021. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!