Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit szóltok hozzá, hogy még...

Mit szóltok hozzá, hogy még hivatalosan nyár sincs, de már ősztől előre beharangozták a 4. (IV., negyedik) koronavírus-hullámot?

Figyelt kérdés

2021. máj. 28. 14:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
62%
Semmit, nem értem mi ebben a meglepő. (Mármint a járvány eleje óta nem értem, hogy a hullámokban mi a meglepő pár embernek, mintha eddig nem hullámokban terjedtek volna a járványok...)
2021. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
27%

#8

Én is benne lennék, persze. Miért ne?

2021. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
31%

"#6, sajnos létrejöhet olyan mutáns, ami simán meg tudja fertőzni az oltottakat. Reméljük, hogy nem fog. Sajnos az, hogy a szegény országokban még mindig tombol a járvány, növeli ennek a valószínűségét."


Ez eddig is így volt.


Az oltás nem a fertőzéstől véd meg, hanem a lefolyást enyhíti, akár tünetmentesre.


Eddig minden vakcina véd miden lényeges mutáció ellen, tehát nincs aggodalomra ok. Ráadásul a vakcinák nagy része (főleg nyugatiak) LEGALÁBB 9 hónapig védenek, de szakértők szerint 1 évnél kisebb időintervallum az újraoltásra szinte kizárt. Az meg nem meglepő, hogy ősszel újabb "hullám" lesz, hiszen az ősz kedvez a légúti betegségeknek. Nyáron sincs soha influenza járvány..


Szóval szerintem is lesz "hullám" hiszen nyáron jó eséllyel lemegyünk minimális fertőzési szintre (10es nagyságrendű fertőzés/nap), és ősszel ez felkúszik majd pár száz/napra és párszáz kórházban ápoltra, de ennél nagyobb nem lesz, és lezárások sem lesznek.

2021. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
63%

#13, azért az oltás a megfertőződéstől is jó eséllyel megvéd, és ha mégis megfertőződsz, akkor is rövidebb lefolyás várható, rövidebb és gyengébb fertőzőképességgel. Ha nem így lenne, akkor nem igazán tudnánk a nem olthatóakat a nyájvédettséggel megóvni.


Mindenesetre én egy olyan mutációra gondoltam, aminél az oltottaknál is gyakori a súlyos lefolyás. Szerintem ezt sem lehet sajnos kizárni. Hogy mekkora valószínűséggel jöhet létre, hát passz, de amíg ennyire tombol a járvány a világ néhány részén, addig szerintem nem lehet erre a lehetőségre legyinteni.

2021. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
16%
Már itt van az indiai mutáns, viszont az oltások védenek tőle. Gyertek beoltatni magatokat!
2021. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
40%

"Mindenesetre én egy olyan mutációra gondoltam, aminél az oltottaknál is gyakori a súlyos lefolyás. Szerintem ezt sem lehet sajnos kizárni. Hogy mekkora valószínűséggel jöhet létre, hát passz, de amíg ennyire tombol a járvány a világ néhány részén, addig szerintem nem lehet erre a lehetőségre legyinteni."


Szinte kizárt, hogy a közeljövőben olyan mutáció alakuljon ki, ami ellen az összes eddigi vakcina teljes mértékben hatástalan. Ha az oltás megvéd közel 100%-ban a súlyos lefolyástól és a kórházba kerüléstől, akkor betöltötte a szerepét. Az, hogy hány%-ban előzi meg a tünetmentes eseteket, szinte lényegtelen. Hiába tűnik úgy, hogy a covid egy gyorsan mutálódó vírus, meg minden nap új variáns stb, egy influenzához képest egy lassan mutálódó vírusról beszélünk. De ha neadj isten újra kelleni oltani az embereket, ahhoz már elég 1 oltás is (hiszen az alapimmunizáció megvolt már), illetve mivel van/lesz oltóanyag, így egy max 1-2 hetes intenzív oltási kampány kellene.

2021. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#16, remélem, hogy igazad van, nekem fogalmam sincs, hogyan alakulnak itt az abszolút valószínűségek. Azt mondjuk látom, hogy míg az oltottakat is fertőzni képes mutációt támogatja az evolúciós nyomás (mert akkor egy csomó embert pluszban meg tud fertőzni), az oltottaknál is súlyos tüneteket okozó verziónak ennél rosszabbak a kilátásai (súlyos tünettel jobban otthon maradnak), meg ez érzésre valahogy nagyobb lépésnek tűnik.
2021. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 everlight ***** válasza:
55%
Mivel aki be van oltva nem megy el tesztelni,ezért a napi esetek száma minimális,nem is végeznek már olyan sok tesztet.Nyári szabadságon van a vírus,majd bezárnak mindent szeptemberben ahogy tavaly,de már mindegy,a gyáva emberek nem mertek tiltakozni,csődben az ország.
2021. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
39%
úgy kéne be engedni a külföldieket hogy igazolni tudja hogy oltást kapott
2021. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Akik szabadulni akarnak mielőbb a járkálás elé állított nehézségektől (tesztelés, karantén), azok oltakoznak. A bajt én abban látom, hogy gyakorlatilag az körzeti orvosok jóindulatára van bízva, hogy ki mit kap. Nekem szerencsém volt, a körzetim tudta, hogy én olyan betegségben szenvedek, hogy csakis Pfizert, max. Modernát kaphatok a halmozott nyavalyáim mellett. Oltópontra irányított. Más nem ilyen szerencsés, vagy nem feltétlen ilyen szerencsés.
2021. máj. 30. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!