Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes oltatnom magamat,...

Érdemes oltatnom magamat, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Márciusban elkaptam a brit covidot, nehezen lábaltam ki belőle, a gyógyszer mentett meg.

Kérdésem az lenne, hogy kell e oltatnom magamat? mert hát már védett vagyok, hiszen a szervezetem ismeri a vírust. Így ugy érzem, hogy felesleges beoltatni magamat.

Ti mit gondoltok erről? Kérem hogy az összesküvés elméleteket hagyjátok meg a fb-os csoportoknak, mert hülyeségeket nem szeretnék itt is olvasni, csak értelmes és értékes tanácsokat szeretnék kérni, ha nem nagy baj :)

Az lenne a legjobb, ha hozzáértő dokik írnának erről, aranyat érne az ő tanácsuk!

Azt is szeretném, ha meg indokolnák a tanácsukat.


Nagyon várom a válaszokat, remélem lesz olyan aki ilyen körülmények között is tud ide írni :)


2021. máj. 30. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Jól gondolod, ha átestél a fertőzésen akkor felesleges az oltás.
2021. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2021. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Én csak azt tudom, hogy a féltestvérem eléggé utánanézett a dolognak, s amint kilábalt belőle, s letelt egy bizonyos, idő felvette a pfizert.
2021. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Bizonytalan, mennyi ideig tart a védettség akár a fertőzés, akár az oltások után, ám annyi szent, hogy nem örökké. Ráadásul személytől is függ, van olyan ember, aki elkapja a covidot, és pár hónappal később újra megbetegszik.

Szerintem vedd fel az oltást, hogy legyen valami biztos pontod, mivel utóbbiról előbb-utóbb lesz biztosabb infó, és tudni fogod, ha netán ismételni kell.

2021. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
A betegségen átesés kisebb védelmet nyújt mint az oltás, sok ember van, aki már többször is átesett COVID-on egymás után. Nem véletlenül oltják őket is minden országban.
2021. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Lol mennyi retard. :DDD
2021. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem igen,érdemes (nem vagyok orvos).

Én ezt társadalmi felelősségnek is érzem.

+Megnyugtató,hogy megtettem,ami rajtam múlik.

Ha félsz az új típusú vakcinától,ajánlom a kínait.

A családomban szinte mindenki beoltotta magát (többségében Pfizer,Astra Zeneca,egy Moderna,én kínait kértem,igaz,még csak az elsőn vagyok túl).

Több súlyos betegség is van,eddig senkinek semmi baja nem lett az oltástól.

2021. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
A betegségen átesés a legnagyobb védelmet adja a vírussal szemben. Az oltások gyengített vírus alapúak, vagy valamely "testrésze" elleni támadásért felelősek (spike protein, nucleocapsid protein stb.). Ilyenkor az immunrendszered csak a legyengített vírusra, illetve annak spike protein/nucleocapsid proteinjei ellen készít antitestet. Míg ha átesel az igazi "éles" fertőzésen, akkor az erős vírus és annak minden "testrésze" ellen készülnek antitestek. Tehát a fertőzésen való átesés adja a legnagyobb védelmet, és ez igaz minden oltásra. Olyan vakcina még soha nem készült ami hatásosabb lenne, mint magán a fertőzésen való átesés. És ezt bármilyen hozzáértő orvostól megkérdezheted, mindegyik ezt fogja mondani.
2021. máj. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Sokan újrafertőzödtek az első betegség után.
2021. máj. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
A te esetedben teljesen felesleges az oltás. Sőt, inkább egy potenciális veszélyforrás csak.
2021. máj. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!