Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A gyermekem karanténban van,...

A gyermekem karanténban van, de én nem, ilyenkor kijönnek majd felrakni az ajtóra a cédulát meg ellenőrizni?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok az 1 éves kisfiammal. Sajnos múlt héten volt nálunk valaki, akiről kiderült, hogy covidos. Az illetőnél nem végeztek még kontaktkutatást. Én viszont biztos ami biztos jeleztem a gyerekorvosnak. Azt mondta, a gyerek legyen karanténban, de a felnőttek nem, mivel kaptunk oltást. Ebben az esetben majd bármikor kijöhetnek ellenőrizni? Csak mert ha épp altatom vagy fürdetem, én biztos nem nyitok ajtót senkinek. Így is az egész nap altatásból áll, olyan rossz alvó.

2021. jún. 2. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Már rég nincs piros cetli. Szinte biztos, hogy nem jönnek ki ellenőrizni, erre már nincs kapacitás. (Főleg egy 1 éves gyereket...)
2021. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tuti, hogy nem. Már rég nincs ilyenre kapacitás, és kontakt kutatás sincs már régen.
2021. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem,de ha mégis,telóra le lehet tölteni az applikációt,így is tudnak ellenőrizni.
2021. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, az orvos csak javasolta, hogy maradjon karanténban a gyerek, de nem tesztelték, tehát hivatalosan nem fertőzött. Leegyszerűsítve önszorgalomból tartod otthon. Nem tudom, most ellenőriznek-e még, de korábban is csak azt ellenőrizték, akiknek hivatalos papírjuk volt róla, hogy betegek és/vagy külföldről jöttek haza. A férjem is találkozott valakivel, akiről másnap kiderült, hogy covidos, ettől még a férjemnek nem kellett karanténban lennie (a biztonság kedvéért azért csináltatott egy tesztet, negatív lett).
2021. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Az én gyerekem is kontaktként került karanténba márciusban, mert a tanítónénijének pozitív lett a tesztje (neki nem kellett tesztet csináltatnunk, tünetek híján). Annyit mondtak, hogy nem hagyhatja el az ingatlanunk területét. Egyszer jöttek ellenőrizni, ekkor telefonon felhívtak, és azt kérték, menjünk az ablakhoz és a fiam integessen nekik. Az osztálytársaival is pont így történt. (Senki sem lett beteg amúgy az osztályban, a tanárnak sem voltak tünetei.)

Akkor még sokkal több fertőzött volt, ezért szerintem számíthatsz rá, hogy ki fognak jönni ellenőrizni. Ha márciusban volt rá kapacitásuk, gondolom, most is van. Ha így lesz, valahogy muszáj lesz igazolnod, hogy otthon van a pici, különben büntetést kaphattok.

2021. jún. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerős mondta, hogy őket ellenőrizték. Ki kellett nézniük az ablakon, és a 2.körben a gyerekeket is nézték.
2021. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 2. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2x volt karanténban a gyerek, a tanítónénik miatt, előbb egyik, majd pár héttel később a másik miatt, de egyszer sem jöttek ki ellenőrizni.
2021. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os

És addig a másik 20 bulizó lapított a másik szobában...

2021. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!