Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi idő alatt éri el a...

Mennyi idő alatt éri el a "piros" csík a szívemet fertőzés esetén?

Figyelt kérdés
Szombaton megvágtam magam a konyhai ollóval. Elég csúnyán szétnyílt a kezem,de nem mentem dokihoz,mert tavaly nagyjából ugyan ebben az időben kaptam tetanuszt. De anyosom meg a "piros" csíkjával ijeszget...
2008. dec. 7. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem azt mondtam, hogy nem létezik, hanem azt, hogy egyáltalán nem biztos, hogy jelentkezik a fertőzés jeleként!! Lehet, hogy nincs semmi jel max. vörös seb; letelik a lappangási idő és addig röhögsz a világba, hehe, megúsztam - aztán HOPPÁ: egyszercsak elkezd fájni, görcsölni az arcod a nyakad, majd a dascendáló görcsös állapot egyre lejjebb halad a törzsed irányába, úgy, hogy hanyttfekvő állapotból felmész hídba tőle, a gerinced kettétörhetik a saját izmaid a görcsroham közben.

A kérdezőnek: REMÉLEM MÁR BEADATTAD A SZÉRUMOT, MERT A PIROS CSÍK HIÁNYA MÉG EGYÁLTALÁN NEM JELENT FERTŐZÉSMENTESSÉGET!!!

2008. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Akkor is adassam be a tetanuszt ha tavaly ilyenkor kaptam?

de gondolom a seben fogom látni ha vmi nem stimmel...?!

2008. dec. 8. 13:02
 13/17 anonim ***** válasza:
21%
Nos, a piros csík valóban létezik, amit többen láttak is, de a szívet sosem fogja elérni!!!
2008. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Azt jelzi, h a fertőzés nem állt meg, továbbterjedt a nyirokerek mentén. A tetanusz merevgörcs, semmi köze a piros csíkhoz! Ez egészen biztos!
2008. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kérdezz meg dokit, hogy mi a teendő, és majd ő eldönti, hogy kell-e injekció v. nem. Hidd el egy szakember jobban meg tudja ítélni a helyzetet, mint mi válaszolók. Ha esetleg kell injekció, akkor azt a kis tűszúrást meg kibírod, nem?.
2008. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
25%
Nekem azt mondták, hogy be van gyulladva az ér azért piros és nekem nem is adtak tetanuszt...
2010. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Abból van itt a félreértés, hogy keveritek a tetanuszt a vér elfertőződésével. A tetanusznál nincs piros csík, az elfertőződésnél van (de nem mindig!). Akinek a tetanusz oltástól elmúlt a piros csíkja, annak írom, hogy ilyen sérülések esetén az orvos kombinált oltást szokott beadni, amiben nem csak tetanusz oltás van, hanem minden más is.

Ezt azért tudom, mert nekem is volt piros csíkom, és évekig én is azt hittem tetanuszom volt (és hogy tetanusz oltást kaptam), amíg egyszer egy orvostanhallgató fel nem világosított.

A valódi tetanusz első tünete a szájzár, azaz a száj körüli izmok begörcsölnek, amitől nem tudsz beszélni.

2015. júl. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!