Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaz a hír, hogy a Pfizer...

Igaz a hír, hogy a Pfizer vakcinát Amerikában gyártják? Mindenki úgy tudja, hogy német vakcina. De Németországban nincs Pfizer nevű vakcina! A német gyártmány a Biontech. Nem ugyan az a neve!!!?

Figyelt kérdés

Frissen jött a sütőből. Amerikában fedezte fel egy orvos, hogy többeknél szívproblémákat okozott.

Ezt a hírt mondta nekem egy ismerősöm ma...

Ezután esett le nekem csak, hogy amikor melóban lefoglaltam a vakcinákat, akkor idiótán néztek rám a német főnökök, hogy milyen Pfizerről beszélek (mert azt kértem) sőt egyáltalán...semmi fogalmuk sem volt róla...(de lehet másik 4ből választani egyébként)


A németek egyáltalán nem ismerik a Pfizert és itt nem is oltanak vele. Itt azt mondják a Biontech ugyan az, mint a Pfizer. De akkor miért más a neve?? Nincs ilyen se, hogy Pfizer Biontech csak simán Biontech a neve.



2021. jún. 19. 03:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt a gyógyszer hatóanyagot tartalmazhatja, de a gyártó cég saját nevet ad neki.
2021. jún. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az "EU-s" Pfizert Belgiumban, Puurs-ban gyártják.
2021. jún. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
amúgy a köznyelvben a gyártóról Pfizer-nek nevezett vakcinának Magyarországon pl. Comirnaty vakcina a hivatalos gyógyszerneve
2021. jún. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Németországban azért nevezik Biontechnek, mert a Biontech egy német cég. A vakcina a két cég közös terméke. Ez olyan mintha itthon Karikó-vakcina lenne a neve, Törökországban meg Sahin vakcina.
2021. jún. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt is Biontech/Pfizer vakcinaként hivatkoznak rá: [link]


Olvasok német híreket, úgy hogy ők is ismerik ezt a vakcinát...

2021. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krwkco ***** válasza:

"Igaz a hír, hogy a Pfizer vakcinát Amerikában gyártják?"

A qubit-en megjelent egy cikk, ami leírja, hogy az mRNS vakcinákat 5-6 lépésben gyártják és minden lépés más országban történik.

- Saint Louis-i laboratórium

- Németország vagy a massachusettsi Andover

- németországi Idar-Oberstein és Marburg

- a Croda nevű brit cég

- kalamazoo-i gyár, Belgium, Németország, Svájc


[link]

2021. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A BionTech a fejlesztő, de ők nem tudnának legyártani havonta ilyen több 10 milliót, ezért kooperáltak egy nagy gyártóval.
2021. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az angol Astrazenecát meg Indiában gyártják.


A német Audi-t meg Győrben, mégsem tudja senki úgy, hogy az Audi az magyar.


A japán Nissan-t Angliában gyártják (Sunderland), mégsem mondja senki, hogy a Nissan angol lenne.

2021. okt. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Végül megtudtam, hogy a Pfizert azt Amerika, Kína és Németország rakta össze.
2021. okt. 19. 22:18
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ezt a hírt mondta nekem egy ismerősöm ma..."


Mint hivatalos hírfolyam...


Ilyenkor és ezért szoktuk mondani, hogy Pityim Palló meg azt mondta a YouTube-on, hogy nincs is Balaton meg lapos a Föld

2021. okt. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!