Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononucleosissal kapcsolatban...

Mononucleosissal kapcsolatban kinek milyen a tapasztalata?

Figyelt kérdés

27 éves férfiként sikerült valahogy benyelnem ezt a borzadályt. Három napja cataflámon élek, nyelni nem tudok, nhezemre esik az evés, jó formán csak joghurtot iszogatok. Az orvosom felírt egy heti adag antibiotikumot, ameddig laborra tudok menni. Baromi rossz a közérzetem, ha kimegy a szervezetemből a Cataflám hatása, azonnal belázasodom. Baromi magas, 39,2 Celsius fok volt tegnap a lázam. Kb az ágyban fekvésen kívül semmihez sincs kedvem. Hűtőfürdőt használtam, nem használt. Vizes borogatás szintén nem..Pokol.


Megosztanátok a tapasztalataitokat, illetve mondanátok pár tanácsot? 15 nap múlva mennék haverokkal Balatonra egy hosszú hétvégére, de nem tudom, hogy addig rendben leszek-e.



2021. jún. 30. 23:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem tudta a szervezetem felvenni. Antibiotikumot tilos, a tüszos mandula az mononukleozis, nem bakteriális. Sós vizzel gargarizálj ha félsz.
2021. júl. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Na meg 1 dolog. Nalatok is ilyen volt a lefolyas, hogy 4 nap utan a garat/mandula fajdalom elmult, tudtatok mar nyelni, napkozben minden okenak tunt, de estere megint belazasodtatok? Utolso 2 nap mar egész kellemes volt, ha lehet ilyet mondani. Nem kellett egesz nap az agyamban fekudnom.
2021. júl. 2. 22:06
 13/14 A kérdező kommentje:
Ma megint minden okes. Szerintem hasznal az antibiotikum. A mandulafajdalmam jo forman elmukt.
2021. júl. 3. 15:51
 14/14 anonim ***** válasza:
ok
2021. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!